MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

В Україні ухвалили перший вирок за депортацію кримчанина ‘Путінська війна — це смерть та злидні’. Дайджест російських протестів‘Детей из реанимации на аппаратах спускали в подвал’ У трьох словах про російську ненавистьШвейцарія: Федеральна прокуратура розпочала розслідування нападу на швейцарського журналіста в УкраїніРосія вивезла понад 19,5 тисяч українських дітей ‘Cнаряды летели без конца и края...’ Два танки на городі та снайпер у хаті‘Мамо, то не грім, то ‘лютий місяць’ надворі’ ‘Брат підірвався на розтяжці. Ми нічого не знаємо про його долю’ ‘Я весь час дивилася на небо — виглядала ці ракети...’ ‘У моєму дворі три снаряди розірвалося’, — жителька Богданівки Правозахист у дорозі: як працюють наші виїзні команди в Харківській областіЗаповідник ‘Асканія-Нова’: росіяни призначили свого ‘директора’Люди стучали в двери поезда и умоляли: ‘Впустите нас, мы с детьми!’ ‘Дорогами йдеш — а там снаряди, як тюльпани з землі стирчать’ У Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомВони не пішли на співпрацю з окупантами у ВовчанськуУніверсальна категорія еволюції розуму. Колективна пам’ять системи: метапідхід ‘Люди топили сніг та ставили пастки на голубів’, — маріуполець

Мінюст відмінив цензуру в Інтернеті?

18.08.2006   
Ольга Гончарова

Сьогодні електронні видання http://maidan.org.ua/static/news/2006/1155893185.html, http://obozrevatel.com.ua/news/2006/8/18/131051.htm, повідомили, що за інформацією газети «Комерсант-Україна» Міністерство юстиції скасувало наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку в мережах провайдерів, які обслуговують держоргани (наказ Держкомзв’язку №122 від 17.06 2002 р.). Таким чином, спецслужби, що ініціювали свого часу ухвалення зазначеного документа, були позбавлені можливості легально відстежувати листування користувачів електронною поштою і їхню статистику за відвідуваністю інтернет-сайтів.

«Так, цей наказ скасований і документи відіслані в Мінтранс, який може опротестувати це рішення протягом десяти днів», – розповів один із співробітників міністерства. За даними «Комерсанта», рішення Мінюсту датоване 4 серпня.

Але при перевірці законодавчої бази України, розміщеної на сайті Верховної Ради, з’ясувалося, що ніякі зміни до наказу Державного комітету зв’язку від 17.06.2002 з. № 122 не внесені.

Нагадуємо, що Міністерство юстиції України у відповідь на звернення Інтернет Асоціації України з приводу законності видання цього наказу повідомило, що вони вважають цей наказ цілком законним, а пізніше, 23 листопада 2005 року, у відповідь на звернення Української Гельсінкської спілки з прав людини з того самого приводу, визнало його незаконним.

У листі повідомляється, що «… стосовно питання скасування наказу Державного комітету зв’язку від 17.06.2002 р. № 122 зазначаємо, що  Мінюст листом від 13.10.2005 року № 37229-24 запропонував Міністерству транспорту і зв’язку у 5-тиденний термін визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету зв’язку та інформатизації від 17.06.2002 р. № 122

У разі не приведення вказаного наказу у відповідність до чинного законодавства, Мінюст обіцяв розпочати процедуру скасування рішення про державну реєстрацію зазначеного нормативно-правового акту згідно з Порядком скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, який затверджений наказом Мін’юсту України від 31.07. 2000 року № 32/5. Повний текст відповіді доступний на сайті УГСПЛ: http//www.helsinki.org.ua/index.php&id=1132741095.

І все ж таки на сьогодні наказ № 122 не скасований!

Але чому у ЗМІ знову з’являється інформація стосовно скасування цього наказу? На нашу думку, це просто чиновні ігри або намагання повідомити «гарячу» інформацію журналістам.

За даними Держкомстату, об’єм ринку комп’ютерного зв’язку на Україні в 2005 році склав 1 млрд грн. Як свідчать дані Мінтрансу, на Україні послуги з передачі даних і доступу в інтернет надають близько 500 компаній.

Нагадаємо, що Державний комітет зв’язку і інформатизації прийняв 17 червня 2002 року наказ №122, який зобов’язував всіх інтернет-провайдерів, що надають свої послуги держорганам, встановити на своїй мережі і за власний рахунок устаткування для моніторингу. За даними держдепартаменту зв’язку і інформатизації Мінтрансу, ці умови виконали «Укртелеком» (у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Львівській, Одеській областях і в АР Крим), «Голден телеком», «Адамант», «Ситі Нет», «Лакі Нет», «Укрсат», «ЕлВісті», «Глобал Юкрейн», «Інфоком».

 

 Поділитися