MENU

Подібні статті

Ліквідація ПЦ «Меморіал»: Останнє засідання судуПро нашу ліквідацію. Заява членів Ради ПЦ «Меморіал»Міжнародний Меморіал: Ми проти війни з УкраїноюРФ: Міжнародний Меморіал оскаржив рішення Верховного суду про ліквідаціюЗаява Тартуських міських зборів щодо ліквідації «Меморіалу»ЄСПЛ вимагає призупинити ліквідацію Міжнародного Меморіалу та ПЦ «Меморіал»«Меморіал» не можна закрити – це потреба у правді про трагічне минуле: заява українських правозахисних організаційПам’яті героїв Празької весни та Оксамитової революції: закінчення 4-го циклу меморіальних конвертівАтака на громадянське суспільство – Amnesty International про ліквідацію ПЦ «Меморіал»РФ: Московський міськсуд ліквідував ПЦ «Меморіал»Про ліквідацію Міжнародного Меморіалу (заява організації)Ліквідація Міжнародного Меморіалу є образою пам’яті жертв ГУЛАГу – Amnesty InternationalРФ: Верховний Суд ліквідував Міжнародний МеморіалВідкрите звернення Українського ПЕН на підтримку Правозахисного центру “Меморіал” та "Міжнародного Меморіалу"Руки геть від Меморіалу!РФ: Генпрокуратура подала позов про ліквідацію Міжнародного МеморіалуПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Еміля Зіядінова політв’язнемПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Ісмета Ібрагімова політв’язнемПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Вадима Бектемирова політв’язнемФонд «Бабин Яр» закликає припинити підтримку російського проєкту меморіалізації

Ющенко відкрив Меморіал пам’яті Героїв Крут

25.08.2006 | www.unian.net

Ющенко відкрив Меморіал пам’яті Героїв Крут

Президент України Віктор ЮЩЕНКО відкрив на Чернігівщині Меморіал пам’яті Героїв Крут – студентів, які загинули у січні 1918 року в бою з більшовицькими військами.

Як передає кореспондент УНІАН, В.ЮЩЕНКО назвав відкриття Меморіалу пам’яті Героїв Крут історичною подією.

Президент зробив екскурс в історію, нагадавши, що про цю подію ми не знали майже 90 років, і в Україні ще є багато місць, де знаходяться невинно убієнні жертви. Але події під Крутами привертають увагу смислом, героїкою вчинку студентів, підкреслив глава держави.

«Бій під Крутами – урок, висновок, як перемагати і стверджувати незалежність», - сказав В.ЮЩЕНКО, ще раз нагадавши, що діти боронили вибір батьків і захищали честь країни.

Президент висловив вдячність усім, хто був причетний до спорудження меморіалу, зазначивши, що українські бізнесмени знають про ці події і радо відгукуються на ініціативи патріотичних сил.

В урочистостях з нагоди відкриття Меморіалу пам’яті Героїв Крут взяли участь народні депутати України, керівництво області та міста Чернігова, представники політичних партій і близько 2 тисяч жителів навколишніх сіл.

http://unian.net/news/print.php?id=164591

Нагадаємо, що 29 січня 1918 року під Крутами в Чернігівській області відбувся бій між кількатисячними загонами більшовиків під проводом Муравйова і 300-ма київськими студентами, що виступили на захист Української Народної Республіки. Студенти загинули, а більшовики, дійшовши до столиці, розстріляли тисячі мирних киян. Пізніше загиблі студенти були перепоховані на Аскольдовій могилі у Києві.

http://maidan.org.ua/static/news/2006/1156507233.html

 

 Поділитися