MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

30 вересня – головне за деньПравозахисниця з Росії просить притулку в Україні13 травня – головне за деньКрим: Дружину вбитого Набі Рахімова депортують до УзбекистануВ Україні відзначають 71-ту річницю депортації кримських татарСБУ передала Джемільову документи про депортацію з Криму 1944Україна процвітає. Поміж Узбекистаном та БелізомМузей «Тюрма на Лонцького» присвятить «Ніч музеїв» депортації татарСовместное заявление Международного партнерства по правам человека, Нидерландского Хельсинского комитета, Казахстанского международного бюро по правам человека и соблюдению законности, Туркменской инициативы по правам человека, Инициативной группы независимых правозащитников Узбекистана к дополнительному совещанию ОБСЕ по человеческому измерению, посвященному свободе собраний и объединений Вена, 8-9 ноября 2012 годаВ Узбекистане преследуют сотрудников МТСУзбекистан: Против журналистки Елены Бондарь возбуждено административное делоПрава людини в Україні 2009–2010. XXII. Захист прав іноземців, біженців та шукачів притулкуГлави євангельських Церков звернулись до МЗС з приводу депортації українського єпископа з УзбекистануРоссийский суд признал недопустимость выдачи беженца на пытки в УзбекистанЕвропейский суд обязал Россию найти Муминова и выплатить ему компенсациюСтрасбург заборонив українській владі повертати шукачів притулку до УзбекистануСтрасбург снова напомнил, что экстрадиция в Узбекистан равносильна выдаче на пыткиМіліція Київської області звітується про свої “успіхи”, публічно ігноруючи КонституціюAmnesty International стривожена спробами примусового повернення узбецьких біженцівУкраїнська Рада з питань біженців стурбована затриманнями шукачів притулку з Узбекистану

Акція протесту в Києві у День незалежності Узбекистану

02.09.2006    джерело: www.radiosvoboda.org

Сьогодні у День незалежності Узбекистану представники узбецької громади в Україні та "Міжнародної Амністії " під стінами узбецького посольства провели акцію протесту. Узбецька громада скаржиться на режим Іслама Карімова та зазначає, що узбекам отримати легалізацію в Україні дуже важко. Керівник українського відділення партії “Бірлік” Улугбек Зайнабедінов зазначив:
“Оскільки Україна територія колишнього Радянського Союзу, вона не є безпечною для узбецьких біженців. Тим паче, тих, хто є політичним втікачем. Якщо прийняти біженців з політичним статусом – це прямий ляпас президенту республіки Узбекистан”.
За словами Улугбека Зайнабедінова, 11 узбеків, яких депортували 14 лютого за рішенням Київського суду Сімферополя, наразі перебувають у в’язниці. Їх звинувачують у тероризмі та підготовці до повалення конституційного ладу країни.

Після депортації узбецьких громадян Служба безпеки України звинуватила їх у причетності до терористичної організації Ісламський рух Узбекистану.

Після цього Україну критикували міжнародні правозахисні організації. Депортацію засудили Сполучені Штати, а Європейський Союз звернувся до українського уряду з дипломатичним демаршем.

 Поділитися