MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Як досягти балансу дотримання прав людини з урахуванням умов реального військового стануЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 78 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.06.2016 – 17.06.2016Не віддавайте Тараса Росії!Звернення Юрія Шухевича, Ігора Калинця, Мирослава Мариновича, Івана Вакарчука, Романа Іваничука, Тараса Возняка, Антіна Борковського, Звенислави Калинець, Наталії ІваничукТарасов против УкраиныАлександр Тарасов: Как «братки» с помощью милиции выселяли многодетную мать…14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІПроект Конституції України (2012) із постатейними коментарямиПрава людини в Україні 2011. XIII. ЗАХИСТ ВІД ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇПроект Конституції України – 2010 (із постатейними коментарями)Проект Конституції України – 2009 (із постатейними коментарями)Тарасенко проти УкраїниПрава людини в Україні - 2006. XII. Деякі аспекти права на захист від дискримінації та нерівностіТараса Зеленяка оштрафували на 4,5 тисячі доларівУ Новосибірську продовжується суд над Тарасом ЗеленякомЗаява Тараса ГаталякаДело Тараса Зеленяка возвращено в прокуратуруТараса Зеленяка будуть судити при всіхДруге засідання суду у справі Тараса Зеленяка в Новосибірську (оновлено)ДЕЛО ТАРАСА ЗЕЛЕНЯКА: ПОПЫТКА АНАЛИЗА

У Росії вперше притягнутий до карної відповідальності учасник Інтернет-форуму

13.09.2006    джерело: www.kommersant.ru

11 вересня в Радянському районному суді Новосибірська почався розгляд справи про розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Інтернеті. За поширення на одному з форумів світової мережі ідей про вищість українців над росіянами мешканцеві Академмістечка Тарасу Зеленяку загрожує до двох років позбавлення волі.

Сам підсудний відмовився від авторства коментарів, через які його провайдер звернувся до правоохоронних органів.

Судове засідання почалося зі встановлення анкетних даних підсудного. Коли суддя Алла Гараєва, яка головує на процесі, поцікавилася громадянством обвинуваченого, 36-річний Тарас Зеленяк сказав, що росіянином себе не вважає. Від російського громадянства він нібито відмовився ще в 1999 році. Тоді він заявив про це співробітникам міліції, коли вони за дорученням військкомату прийшли дізнатися, чому Зеленяк не стає на військовий облік.

Як випливає з оголошеного обвинувального висновку, з січня 2005 року користувач Інтернету Тарас Зеленяк під ніком novosibirsk-2 залишав на російськомовному форумі українського сайту www.proua.com свої коментарі до різних подій суспільно-політичного життя в Росії та Україні. Представники прокуратури стверджують, що в коментарях пана Зеленяка червоною ниткою проходить думка про «вищість українського народу над російським», вони пропагують ненависть до росіян, рясніють словами «москаль», «кацап». «Хто ж терпітиме в мусульманській республіці російське свинство?» – навели серед іншого слідчі вислів Тараса Зеленяка про події в Чечні.

На початку цього року компанія-провайдер «Перша миля», послугами якої користувався Тарас Зеленяк для виходу в Інтернет з домашнього комп’ютера, звернулася в правоохоронні органи із заявою з приводу пропагандистської діяльності одного зі своїх користувачів. У лютому за матеріалами Новосибірського УФСБ прокуратура Радянського району порушила справу за ч. 1 ст. 282 КК («Розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі»). Тараса Зеленяка затримали. Слідчі вилучили з його квартири системний блок комп’ютера, у якому зберігалися коментарі його власника. Лінгвістична експертиза визнала їх образливими.

Обвинуваченому призначили психіатричну експертизу. Як відзначив помічник прокурора Радянського району Сергій Самулін, фахівці звернули увагу на його «постійне відчуття покинутості та прагнення продемонструвати свою оригінальність». Психіатри жодних відхилень у Тараса Зеленяка не виявили.

Коли обвинувальний висновок оголосили, підсудний заявив, що доведе свою невинність у судовому слідстві. Своє авторство коментарів, котрі стали предметом судового розгляду, він заперечував. Довести його, як вважає захист, можна лише вилучивши сервер інформаційного порталу. У зв’язку з тим, що викликані свідки у справі до суду не з’явилися, Алла Гараєва оголосила в слуханнях перерву до 4 жовтня.

 

Со своей стороны редакция «proUA» заявляет, что ни компания–провайдер, ни правоохранительные органы за дополнительной информацией или помощью к нам не обращались

 Поділитися