MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чиновники вигадали новий гриф для секретних нормативних актів

18.09.2006   
Ольга Гончарова
Чиновники придумали новий гриф для втаємнічення документів - Для внутрішньго використання!

З початку 2005 року Альянс «Майдан» проводить акцію «Для Друку!» за оприлюднення всіх «секретних» матеріалів, виданих органами влади. Акція підтримана, зокрема, Міжнародним фондом «Відродження» в межах проекту «Реалізація права на доступ до інформації про діяльність влади».

Протягом цієї кампанії Альянс «Майдану» вимагав зняти всі незаконні обмежувальні грифи з усіх нормативних актів, виданих усіма державними органами України. Ті з них, що насправді містять державні секрети, повинні бути віднесені до державної таємниці відповідно до Закону України «Про державну таємницю», або до відомостей з грифом «Для службового користування», а інші – без винятку і у повному обсязі відкриті для суспільства.

Реакція влади дуже специфічна, і є ще одним свідченням не тільки відкату назад, а й намагання вийти з-під критики громадськості, а й залишити «все по-старому». Доводить громадськість незаконність грифів «Не для друку»,який не передбачений законом України «Про інформацію», – добре, чиновники придумали новий гриф «Для внутрішнього використання», який теж, так само незаконний.

Саме такий гриф застосувало Міністерство аграрної політики України для Наказів № 472 та 473 від 28 серпня 2006 року. До речі, Міністром аграрної політики України є Мельник Ю.Ф., призначений на цю посаду за квотою комуністів.
 Поділитися