MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ДЕЛО ТАРАСА ЗЕЛЕНЯКА: ПОПЫТКА АНАЛИЗАТараса Зеленяка будуть судити при всіхВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимСвобода пересування військовозобов’язаних – старий закон, новий галас і похибки комунікаціїУкраїнських полонених тримають в російських СІЗО та колоніях, але адвокатам до них не дістатися – Радіо Свобода«Свобода – це процес, під час якого ви розвиваєте звичку бути недоступним для рабства»Свобода слова є фундаментальною цінністю, яку Україна відстоює у війні з РФ — українські правозахисники та правозахисні організаціїБілорусь: Радіо Свобода визнана «екстремістським формуванням»Мінюст опублікував розцінки на телефонний зв’язок та інтернет для ув’язненихНовий Інтернет-ресурс Харківської правозахисної групи«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людини«Кати Слов’янська» – розслідування Радіо СвободаРФ: ПЦ «Меморіял» визнав політика лівих поглядів політв’язнемСвобода слова: знов по граблях біжимо?Нам потрібні свобода і милосердя…Вони мали бути на волі...Довгоочікувана свобода або як адвокатові вдалося домогтися звільнення підозрюваного з-під варти!Свобода віросповідання на окупованих Росією територіях під загрозоюДемократія доступна чи безпечна: українцям можуть дозволити голосувати поштою та в ІнтернетіСвобода слова: і зловживання, і непропорційні обмеження

Друге засідання суду у справі Тараса Зеленяка в Новосибірську (оновлено)

05.10.2006   
Євген Захаров
4 жовтня суд заслухав двох свідків обвинувачення, які, проте, сказали, що знати зміст повідомлень Зеленяка вони не могли.

4 жовтня у Новосибірську відбулося друге засідання суду у справі Тараса Зеленяка, обвинуваченого у скоєнні злочину за першою частиною статті 282 КК РФ (розпалювання національної, расової і релігійної ворожнечі) за пропаганду ненависті щодо росіян на форумі українського сайту proUA.

Ще до початку судового засідання невідомі в цивільному брутально не пропустили до залу суду заступника голови громадської організації „Місцева національно-культурна автономія українців міста Новосибірськ” Анатолія Міняйло. 

Суд заслухав двох свідків обвинувачення  - техніка ТОВ „Академ-Альянс” Олександра Волобуєва, 1983 р. народження, який виступав у якості експерта під час виїмки системного блока комп’ютера вдома у Зеленяка, і начальника служби безпеки ТОВ „Академ-Альянс” Євгена Тімакова, 1977 р. народження, який був під час обшуку і виїмки понятим (понятий не може бути свідком! – Є.З.).

Волобуєв пояснив, що слідчі знайшли у комп’ютері Зеленяка за присутності понятих папку під назвою „Кацапи”. У цій папці знаходилися три чи чотири WORD-файла. Один з них мав назву „Історія нацизму” (Зеленяк поправив: „Психологія нацизму”). Волобуєв сказав, що жорсткий диск був скопійований, а комп’ютер слідчі опечатали і винесли. З цими словами підсудний не погодився: він стверджував, що комп’ютер не був опечатаний. Суддя поставила Волобуєву більше 10 запитань про комп’ютерні мережі, сервери, підключення, зберігання інформації, яким чином вона зберігається, вихід до Інтернету, зокрема, чи можна відслідкувати цей вихід. Крім того, вона питала, чи приходили Зеленяку запитання з України, чи перевіряють інформацію співробітники „Академ-Альянсу”, хто відстежує, чи є ця інформація кримінальною. Цікавим з відповідей Волобуєва було твердження, що співробітники відстежують тільки кражу трафіку, яка відбувається, вони можуть визначити час початку і закінчення сеансу в Інтернеті, а також обсяг переданої інформації, а про зміст він нічого свідчити не може.

Зеленяк також поставив багато запитань Волобуєву, зокрема було багато спеціальних запитань про комп’ютерні мережі Серед них на якій підставі співробітники Академ-Альянсу знайомляться з інформацією абонентів, як саме був опечатаний комп’ютер. Він багато разів повторював, що комп’ютер не був опечатаний.

За словами Євгена Тімакова, Зеленяк під час обшуку був абсолютно спокійним, навіть коли знайшли папку з назвою „Кацапи”. Він сказав, що він висловлював свої думки і вважає все, що він написав на форумі, правдою.  Суддя спитала його: „Ви були на обшуку у якості понятого? Хто Вас запросив і що Вам було відомо про обшук? Тімаков відповів що його запросив Волобуєв, обшук був давно із співробітниками ФСБ. Зеленяк поставив Тімакову ті ж самі питання, що й Волобуєву. Тімаков сказав, що опечатав слідчий і його винесли у коробці, яку надав сам Зеленяк, при цьому все було скріплено підписами і печатками. Проте Зеленяк стверджував, що комп’ютер не був опечатаний. Він просив суд визвати другого понятого.

Суддя спитала, чи складався процесуальний документ при обшуку. Виявилося, що не складався, а протокол був написаний заднім числом.

Адвокат Зеленяка попросила зробити перерву в засіданні для підготовки письмового звернення до суду. Суддя призначила наступне засідання на 26 жовтня о 13.30.

Після закінчення суду кореспондент ІА Regnum спитала, чи можна поставити Зеленякові запитання.  –  „Тільки особисте”,  – відповів Тарас.  – „У Вас комп’ютер забрали, а Ви маєте тепер доступ до Інтернету?” – „Маю”,  –  радісно сміючись, відповів Зеленяк.

Кореспонденту агенції Тайга-інфо пощастило більше: вона поспілкувалася з Зеленяком більше. Він сказав, що українці надають йому моральну підтримку, а після першого засідання суду 11 вересня постійно телефонують абоненти з України. Навіть зателефонував посол РФ в Україні Віктор Черномирдін. Проте він принципово не бере слухавку – з усіма розмовляє його мати. До громадський акцій на його підтримку, які пройшли біля консульств РФ в Україні та посольства РФ в Києві він не має ніякого відношення, проте уважно слідкує за всіма виступами на цю тему в Україні.

 Поділитися