MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисники обурені вбивством у Москві російської журналістки Анни Політковської

08.10.2006    джерело: www.radiosvoboda.org
За словами Генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів «Для нас є цілком очевидним, що коли вбивають журналіста з такою репутацією, як у Політковської, це свідчить про беззаконня, що панує в Росії і котре загрожує усім журналістам»

Ціла низка міжнародних, правозахисних організацій висловила обурення вбивством у Москві російської журналістки Анни ПолітковськоїІз заявами виступили, зокрема, Рада Європи, ОБСЄ, Міжнародна федерація журналістів, «Репортери без кордонів», «Міжнародна амністія», Комітет захисту журналістів, «Freedom House» («Дім Свободи»).

Міжнародні організації закликали російську владу до якомога швидшого розслідування.

Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Едріен Уайт назвав Анну Політковську найвідважнішою у новому поколінні російських журналістів.

Уайт не сумнівається, що вбивство журналістки було замовлене: «Для нас є цілком очевидним, що коли вбивають журналіста з такою репутацією, як у Політковської, це свідчить про беззаконня, що панує в Росії і котре загрожує усім журналістам. Цілком зрозуміло, що це вбивство – замовне. І дуже важливо, щоб уряд Володимира Путіна негайно вжив заходів для того щоб знайти убивць, і щоб вони постали перед судом».

У самій Росії правозахисники та чимало політиків також переконані, що вбивство Політковської пов’язане з її журналістською діяльністю.

Анна Політковська була оглядачем «Новой ґазєти», вона відома своїми публікаціям про Чечню.

Журналістку застрелили у суботу в під’їзді її будинку.

 Поділитися