MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Права людини починають вчити в дитсадках Харкова.

20.10.2006    джерело: www.radiosvoboda.org
„Лисичка відібрала у зайчика люстерко, а зайчик звернувся по допомогу до дітей. Заєць маленький, його права порушила хитра лисиця”. Це коротенький зміст казки з елементами знань про права людини, яку показують діти 4-річного віку у дитячому садку

Цей експеримент – авторську програму з правового виховання та навчання дітей запроваджують у 15-му міському дитячому садочку Харкова. Чиновники міського управління юстиції цей досвід планують поширити на всі дошкільні заклади міста.„Лисичка відібрала у зайчика люстерко, а зайчик звернувся по допомогу до дітей. Заєць маленький, його права порушила хитра лисиця”. Це коротенький зміст казки з елементами знань про права людини, яку показують діти 4-річного віку у дитячому садку .
Здається, що вони вже добре знають, що таке права людини, і для чого вони потрібні. Про це свідчать їхні відповіді:

- Права – це життя.
- Права на навчання, на дружбу, на медичне обслуговування, на ігри різні, на відпочинок.
- Щоб не посадили тебе до в’язниці, щоб жити спокійно – і буде все добре.
- Щоб тебе поважали.
- Щоб якщо спитали – ти знаєш свої права, щоб міг відповісти.
- Щоб можна було дружити з іншою людиною – як я дружу із цією дівчинкою Реґіною.

Про серйозне в ігровій формі

Елементи знань про права людини треба вплітати у навчальні програми дошкільного виховання – впевнений директор дитячого садка № 15 Володимир Фесенко:

- Умовно кажучи – на заняттях із образотворчого мистецтва – ми беремо участь у конкурсі малюнків „Дитинство без насилля”. Це сімейний конкурс, його оголосив Християнський дитячий фонд. Елементи цих знань ми запроваджуємо і на цих заняттях. Звичайно, в ігровій формі”.

Батьки задоволені експериментом

Ірина Скороход – мати дівчинки, яка виховуються у цьому садочку, впевнена, що ці знання дітям дуже потрібні:

- Моїй дитині 4 роки, вона ще не може всього розповісти, проте своє „я” вона вже добре знає. І ці знання вона здобула саме тут.

Микола Кривоченко – начальник міського управління юстиції говорить про те, що цю авторську програму хочуть поширити у всіх дошкільних закладах Харкова:

- Ми працюємо у тісній співпраці із органи опіки, з інспекціями у справах неповнолітніх, і зараз виявляємо всі випадки насильства в сім’ї, на вулиці, в школі.

Міське управління юстиції має намір провести анкетування у школах Харкова, поставивши учням кілька десятків запитань. Серед яких: Чи часто випивають в родині? та Хто тебе карає вдома і за що?

 Поділитися