MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Шлях крізь БиківнюСтоличні волонтери приводили до ладу територію заповідника Биківнянські могили20 травня. День Пам’ятіУкраїна вшанувала пам’ять жертв сталінського режиму.21 травня Президент України Віктор Ющенко видав Указ № 431/2007 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років»Майже 2000 жертв репресій поховано в БиківніВ Києві створено і функціонує «Музей совєтської окупації»Суперечка про Музей радянської окупації в УкраїніЗвернення з приводу саботажу створення і діяльності Національного заповідника Биківнянські могилиКонфлікт навколо могилРосіяни скинули авіабомби на козацькі могили‘Могили вбитих цивільних у кожному дворі’, — Юрій Ляпкало, МаріупольБиківня: минуле і сьогодення. Частина 1 – МинулеВ Україні згадують жертв політичних репресійНауковці відкривають нові поховання жертв сталінізму.

У Києві перепоховали останки 817-ти жертв політичних репресій 30-их років

29.10.2006    джерело: www.5tv.com.ua
Понад півстоліття правду про Биківнянські могили приховували. Лише У 91-му на місці захоронень встановили меморіальний камінь жертвам фашистів. І лише за кілька років після того на ньому написали, що тут спочивають жертви політичних репресій.

У заповіднику "Биківнянські могили" відбулася жалобна церемонія перепоховання останків вісімсот сімнадцяти жертв політичних репресій 30-их років. Людські рештки викопали, щоби поховати їх за християнським звичаєм. На жалобну церемонію зібралися близько двохсот людей.

Жовто-блакитною стрічкою або вишитим рушником люди позначають могили своїх загиблих родичів. Тетяна Свистунова лише 3 року тому дізналася, що її дідусь може спочивати на території Биківнянського лісу. І лише сьогодні онука знайшла прізвище родича у списку захоронених у Биківнянських могилах. Згідно запису в книзі її діда розстріляли як петлюрівця. Жінка пригадує розповідь матері про те, що якось їхнім селом дійсно проходили війська Симона Петлюри.
Тетяна Свистунова, онука політрепресованого: "І всіх молодих хлопців забирали з собою, якби мобілізація була. І вони не доїхали навіть до Борисполя, у Борисполі там формувалося, як по дорозі налетіли радянські війська, розбили, всі ці хлопці розбіглися по селах своїх і оце так став мій дідуня петлюрівцем."
У Биківнянських могилах вже перепоховано близько восьми тисяч українців, поляків, росіян та представників інших національностей. Утім достеменна кількість людей, рештки яких лежать на території Биківнянського заповідника невідома. Історики називають цифру -  від 20 до понад ста тисяч осіб знищених радянською владою.
Віталій Казаченко: "Я можу казати тільки про те, що ми достеменно знаємо. ми знаємо, те що звірено з аргівними даними, розсекречено СБУ. У нас є дані, що це 17 тисяч 327 останків. Вони підтверджуються тим, що тут знайдено. про більшу кількість я не можу нічого сказати, адже це нічим не підтверджено."
Понад півстоліття правду про Биківнянські могили приховували. Лише У 91-му на місці захоронень встановили меморіальний камінь жертвам фашистів. І лише за кілька років після того на ньому написали, що тут спочивають жертви політичних репресій. 
Роман Сухан, Ілля Шапоренко, 5 канал

 Поділитися