MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Війна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестівПошрамовані обличчя українських міст: Росія знищує історичний центр МаріуполяРозстріляли й кинули до одної ями: на Херсонщині знаходять нові поховання — Donbas FrontlinerЧервоним по чорному. Палімпсести історіїЗруйновані домівки та долі на ЧернігівщиніБорис-Романченко-штрассе: у Лейпцигу вулиця носитиме ім’я загиблого від російської ракети харків’янинаЗа 5 днів у Херсоні загинуло 15 людей через російські обстріли — Херсонська міськрада Українські діти в Росії: порушення Женевської конвенції і злочин геноцидуУкраїні знадобляться роки для розслідування всіх випадків зникнень людей — Метью ХолідейНеможливо відмовитися ФСБ планувала вторгнення до Молдови та її анексію — Центр ‘Досьє’ ХодорковськогоУ США говорять про ‘системність’ злочинів Росії на фоні визнання її державою-терористом з боку НАТОПозасудові затримання й насильницькі зникнення на Херсонщині — дослідження Conflict ObservatoryВнаслідок російської агресії в Україні може зникнути понад 80 видів тварин — UAnimals Всесвітній день дитини як іспит на дорослістьУ Харківській області знайдено щонайменше 25 катівень У Херсоні знайшли списки поліціянтів-колаборантів — ДБРУ херсонських катівнях тримали підлітків — Омбудсман Сумнівна надія на звільнення

Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові

13.11.2006   
Мирослав Маринович

Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові

пану Вєславу Осуховському

Високоповажний Пане Консул!

Я маю високу честь від імені всіх нагороджених звернутися до Вас, а у Вашій особі – до Президента Польської Республіки Лєха Качинського зі словами великої вдячності за вручені нам високі відзнаки. Нам приємно, що наш скромний доробок на ниві українсько-польського порозуміння знайшов таке велике пошанування з боку Польської держави. Приймаючи цю нагороду зі щирою вдячністю, ми хотіли б запевнити Вас, що найбільшою винагородою для нас будуть тривалі добросусідські і партнерські стосунки між Україною і Польщею. Встановлення цих стосунків і перші їхні плоди стали найвизначнішою домінантою нашого геополітичного простору упродовж останніх 15 років й обіцяють стати окрасою усіх підручників нашої спільної європейської історії.

Високоповажний Пане Консул! Дозвольте мені тут розвинути думку, яку мені вже випала нагода висловити 1 листопада цього року на спільних поминальних урочистостях на Личаківських військових меморіалах. В історії українсько-польських стосунків були різні історичні періоди, які позначені різними патріотичними мотиваціями. Був час, коли любов до рідної землі спонукала визначних достойників трьох народів – польського, литовського й українського – докладати зусиль, щоб розбудовувати тодішній спільний дім – Річ Посполиту. Був також час, коли любов до Батьківщини вимагала від наших предків зустрітись на полі бою і мужністю героїв обстоювати правоту своїх державницьких устремлінь. Сьогодні та сама любов до Батьківщини вимагає від нас мужності у подоланні негативного спадку минулих століть і певної висоти духу, на якій лише і відкриються нові перспективи в українсько-польських стосунках.

На заваді цим перспективам можуть стати щонайменше два чинники. По-перше, дуже легко сплутати епохи і перенести в день сьогоднішній логіку взаємного поборювання. У зв’язку з цим ми з вдячністю згадуємо імена наших численних польських друзів, які допомогли нам сприйняти новий дух часу і стали нам побратимами у великій справі міжнаціонального порозуміння. По-друге, наші зусилля на користь добросусідства можуть бути увінчаними певними нагородами, але ніколи не можуть вважатися остаточно завершеними. Достатньо лише сказати собі: „Все. Ми досягли бажаного”, як ворог роду людського змушує почати сізифову працю спочатку. Тому в суспільно-політичному житті обох наших країн не має забракнути позитивних творчих ініціатив, які допоможуть справитися з новими викликами часу.

Просимо Вас запевнити Президента Польщі, що, вдячно приймаючи його нагороду, ми готові й надалі спільно з нашими польськими колегами нарощувати досвід взаємокорисної співпраці та порозуміння.

Від імені нагороджених  Мирослав Маринович

 Поділитися