MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Дві третини українців звинувачують у Голодоморі СталінаРосія критикує Україну за міжнародні зусилля визнати Голодомор геноцидом.Без терміну давностіЮщенко внесе до ВР проект закону про визнання голодомору актом геноцидуЮщенко доручив активізувати роботу щодо визнання Голодомору актом геноцидуПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійГлави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуРада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархівЮщенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуПрезидент відкрив пам’ятник жертвам ГолодоморуУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Заява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуПро Голодомор 1932 – 1933 років в УкраїніВиступ на вечорі-реквіємі «Народ мій є!», присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійПольща засуджує режим за ГолодоморЄвропарламент про ГолодоморВідповідальністьЗ такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу, — Євген Захаров

Росія не вважає геноцидом так званий голодомор в Україні

14.11.2006    джерело: www.pravda.com.ua

Міністерство закордонних справ Росії не бачить підстав визнавати голодомор 1932-1933 років в Україні як геноцид за етнічною ознакою.

Про це йдеться в коментарі департаменту інформації і преси МЗС Росії "у зв’язку з обговоренням у пресі України, так званого, "голодомору" 1932-1933 років".

"В українській пресі продовжується обговорення "голодомору" 1932-33 років. При цьому нерідко висувається теза, що голод того періоду був не просто навмисно спровокований керівництвом СРСР, але і спрямований винятково проти українського народу", - зазначається в коментарі.

"Наявні на цей рахунок архівні матеріали свідчать, що масовий голод початку 30-х років дійсно був багато в чому обумовлений політикою тодішнього керівництва Радянського Союзу. Однак, зовсім очевидно, що проводилася вона не за національною ознакою", - додається в документі.

МЗС Росії вважає, що "усім нам варто більш виважено відноситися до таких складних і болючих питань нашої спільної історії, не допускати їхньої політизації".
Міністерство нагадує, "що у 2003 році на 58-й сесії Генеральної асамблеї ООН більшість країн - учасниць СНД, у тому числі Україна і Росія, а також багато інших держав ухвалили спільну заяву, в якій висловили глибоке співчуття мільйонам українців, росіян, казахів і представників інших народів, які стали жертвами голоду тих років".

"При всьому трагізмі тодішніх подій немає підстав визначати те, що сталося, як геноцид за етнічною ознакою. Дана заява була поширена як офіційний документ ООН", - зауважує МЗС Росії.

У коментарі говориться, що "сьогодні в Росії з гіркотою згадують цю трагедію, що забрала мільйони життів українців, росіян, казахів, представників інших народів Радянського Союзу". "Це наш спільний біль і спільна пам’ять", - стверджує МЗС Росії.

У повідомленні нагадується, що 8 листопада в ході зустрічей міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова з керівниками України "було досягнуто принципової згоди про подальше поглиблене вивчення даної проблеми істориками двох наших країн".

 Поділитися