MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Глави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноциду

17.11.2006    джерело: www.risu.org.ua
"Ми переконані, що законодавче визнання штучного голоду 1932-33 рр. актом геноциду українського народу буде справедливою оцінкою подіям минулого, вшануванням пам’яті мільйонів невинних жертв, пересторогою нинішньому та прийдешнім поколінням"

Звернення

Голові Верховної Ради України
МОРОЗУ О.О.,

Народним депутатам України

Шановний Олександре Олександровичу!
Шановні народні депутати України!

Від імені вірних наших Церков – православних, греко-католиків та римо-католиків – звертаємося до вас з приводу необхідності визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу.

З ідеологічних мотивів у 1932-33 роках представниками радянської влади було заплановано та здійснено одну з найбільш масових у світовій історії акцій винищення мирного населення. У межах колишньої УРСР, а також у місцевостях, де у значній кількості проживали українці, свідомо і цілеспрямовано за вказівками найвищого керівництва СРСР місцева влада вилучала всі продукти харчування, у першу чергу зерно. Результатом цієї акції стало знищення шляхом штучного голодомору від 7 до 10 мільйонів наших співвітчизників. Смерть цих людей стала наслідком не природних катаклізмів, військових дій чи епідемій, а нелюдської жорстокості владоможців, які свідомо прирекли їх на винищення. Не зважаючи на спроби десятиліттями замовчувати факт Голодомору, про нього беззаперечно свідчать численні документи та очевидці.

Пам’ять про загиблих кличе до совісті живих, а зло не може бути подолане доти, доки воно не буде визнане злом та засуджене. Голодомор – одна з найбільш трагічних сторінок української історії. На рівні з останньою світовою війною він став причиною смерті мільйонів наших співвітчизників.

Ми переконані, що законодавче визнання штучного голоду 1932-33 рр. актом геноциду українського народу буде справедливою оцінкою подіям минулого, вшануванням пам’яті мільйонів невинних жертв, пересторогою нинішньому та прийдешнім поколінням. Тому від імені наших Церков ми підтримуємо внесений Президентом України Віктором Ющенком законопроект про визнання Голодомору 1932-33 рр. актом геноциду українського народу.

Просимо Вас, шановний Олександре Олександровичу, і вас, шановні народні депутати, підтримати цей законопроект та законодавчо визнати геноцидом одну з найбільших трагедій української й світової історії.

Закликаємо на вас Боже благословення!

ФІЛАРЕТ, Патріарх Київський і всієї Руси-України

Кардинал ЛЮБОМИР, Верховний Архієпископ
Української Греко-Католицької Церкви

Кардинал Мар’ян ЯВОРСЬКИЙ, Глава Конференції
Римсько-Католицьких єпископів України

16 листопада 2006 р.

 Поділитися