MENU

Подібні статті

Глави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійРосія не вважає геноцидом так званий голодомор в УкраїніДві третини українців звинувачують у Голодоморі СталінаРосія критикує Україну за міжнародні зусилля визнати Голодомор геноцидом.Без терміну давностіЮщенко внесе до ВР проект закону про визнання голодомору актом геноцидуЮщенко доручив активізувати роботу щодо визнання Голодомору актом геноцидуЮщенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуПрезидент відкрив пам’ятник жертвам ГолодоморуУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Заява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуПро Голодомор 1932 – 1933 років в УкраїніВиступ на вечорі-реквіємі «Народ мій є!», присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійПольща засуджує режим за ГолодоморЄвропарламент про ГолодоморВідповідальністьЕТИЧНА ПОТУЖНІСТЬ СИСТЕМИ: МЕТАПІДХІД

Рада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархів

18.11.2006 | www.bbc.co.uk

Верховна Рада відмовилася розглядати внесений Президентом Ющенком законопроект “Про Голодомор 1932-33 років в Україні”.

Попри те, що Президент наполягав на невідкладності розгляду цього питання, парламентська більшість не внесла його до порядку денного, віддавши перевагу обговоренню проблем під загальною назвою “Різне”.

Законопроект “Про Голодомор” Віктор Ющенко вніс 2 листопада, сподіваючись, що до чергових роковин народної трагедії, які відзначатимуться наприкінці місяця, депутати встигнуть ухвалити Закон, яким Україна визнає голод 1932-33 років геноцидом української нації і таким чином долучиться до 10 країн світу, які зробили це раніше.

Напередодні президент закликав депутатів підтримати внесений ним проект Закону – заради, як сказано у зверненні до парламенту та народу, встановлення історичної справедливості та морально-духовного оздоровлення нації.

До президентського прохання долучилися і провідники трьох українських церков. Оптимістичною прикметою дехто називав учорашню зустріч президента Ющенка зі спікером парламенту Морозом та обговорення питання визнання Голодомору.

Проте в останній день сесійного тижня парламентська більшість за активної участи соціалістів та за відсутності в залі соціалістичного лідера Мороза відмовилася внести те питання до порядку денного.

За словами представника президента у ВР Романа Зварича цього дня в парламент низка депутатів із фракції регіонів внесла альтернативний законопроект про голодомор.

А коаліція вирішила створити робочу групу, яка б розглянула обидва проекти і замінила словосполучення “Геноцид нації” на “Голодомор, від якого постраждав український народ”.

 Поділитися