MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Ющенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуРада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархівГлави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійРосія не вважає геноцидом так званий голодомор в УкраїніДві третини українців звинувачують у Голодоморі СталінаРосія критикує Україну за міжнародні зусилля визнати Голодомор геноцидом.Без терміну давностіЮщенко внесе до ВР проект закону про визнання голодомору актом геноцидуЮщенко доручив активізувати роботу щодо визнання Голодомору актом геноцидуУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Заява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуПро Голодомор 1932 – 1933 років в УкраїніВиступ на вечорі-реквіємі «Народ мій є!», присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійПольща засуджує режим за ГолодоморЄвропарламент про ГолодоморВідповідальність

Президент відкрив пам’ятник жертвам Голодомору

25.11.2006    джерело: www.president.gov.ua

Президент України Віктор Ющенко відкрив пам’ятник жертвам Голодомору у селі Сергіївка Прилуцького району Чернігівської області. Пам’ятник зроблено у вигляді дерев’яного хреста, обвитого колючим дротом.

Звертаючись до місцевої громади, Глава держави наголосив, що вшанування жертв 1932–33 рр. необхідне заради збереження національної пам’яті. «Такі пам’ятники мають бути у тисячах українських сіл. Це наш спільний обов’язок: згадати, що було з нашими дідами і прадідами», – сказав В. Ющенко. Він подякував місцевим жителям за їхню небайдужість до трагічних подій минулого. При цьому Президент відзначив, що і в цьому, і в інших українських селах потрібно впорядкувати місця захоронення жертв Голодомору.

Говорячи про події 1932–33 рр., В. Ющенко наголосив, що вина за скоєне лежить на сталінському комуністичному режимові. На його переконання, факт геноциду українського народу сьогодні не може викликати сумнівів. «Хочеться, щоб це зрозуміла нація і  політики», – сказав Глава держави. «Відповідальність за те, що нині в Україні є політики, які не визнають геноциду, лежить насамперед на самих виборцях», – заявив В. Ющенко.

Він закликав також очевидців тих подій поділитися своїми спогадами із дослідниками Голодомору. 

Присутні вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання. По померлим було відправлено літію. Біля пам’ятника також було відкрито калиновий гай. Президент та школярі місцевої школи зав’язали на гілках калин стрічки з національними кольорами. 

У церемонії відкриття взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Микола Лаврик, керівник Служби з питань збереження національного культурного надбання Секретаріату Президента України Ігор Ліховий, голова Товариства зв’язків з українцями за межами України Іван Драч, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан.

Пік Голоду у селі Сергіївка припав на січень–лютий 1933 року. Найбільша смертність була у селі в березні-червні 33-го. Загалом за 1932-33 рр. у селі померло понад тисячу людей, більше половини з яких діти. Це вдвічі більше, ніж за роки Другої світової війни.

24 листопада 2006

 Поділитися