MENU

Найсуворішого покарання для винних у загибелі новобранця у Десні вимагає Гриценко

01.12.2006 | www.5tv.com.ua

Сержанти-вбивці новобранця Олександра Рибки у Деснянському навчальному центрі мають понести найсуворіше покарання. На цьому наполягає міністр оборони Анатолій Гриценко. За його словами, вже за тиждень-другий прокуратура може передати справу вбивць до суду. Нині у всіх військових частинах України офіцерам наказано цілодобово чергувати у казармах. Щоправда як довго у такий спосіб вони захищатимуть новобранців від "дідів" невідомо.

Роман Недзельський, 5 канал: "У Деснянському навчальному центрі досі всі шоковані вбивством новобранця. Принаймні так стверджують офіцери. Їм відтепер наказали і вдень, і вночі, і на плацу, і в казармі оберігати молодь від сержантів-"дідів". А при щоденних оглядах роздягати солдат майже до спіднього, шукаючи синці."

Проте навіть такі заходи не заспокоять батьківських сердець. Деякі матері одразу після трагедії вимагали від військових повернути додому своїх синів, які щойно склали присягу у Десні. Військові нині активно допомагають прокуратурі розслідувати інцидент. Підозрюваних у побитті новобранця сержантів утримують під вартою.
Віктор Бокий, командувач навчального центру сухопутних військ: "Розслідування йде швидкими темпами і я думаю скоро справу передадуть до суду."
Олесандр Рибка став першою жертвою дідівщини в Україні за останні два роки, говорить міністр оборони Анатолій Гриценко. Він переконаний - позастатутні стосунки -  це хвороба ще радянської армії, і вона поступово відійде у небуття. Нині міністр закликає суворо карати тих, хто прослуживши у війську рік оголошує себе "дідом" та знущається над новобранцями. 
Анатолій Гриценко, міністр оборони: "Я вважаю що ті два сержанти, не побоюся цього слова - подонки, які побили солдата і довели його до смерті, ці люди повинні отримати, на мій погляд, покарання по максимальній шкалі яка передбачене нашим кримінальним кодексом. Це надзвичайна подія, якої не було понад два роки в Збройних силах. Якщо буде підтверджена вина когось крім цих сержантів, вони також понесуть відповідальність згідно закону."
Убивцям новобранця загрожує покарання від восьми до десяти років позбавлення волі, кажуть військові. А сім’я загиблого отримає від держави страховку - близько десяти тисяч гривень. Остаточно позбутися подібних злочинів у війську можна буде лише сформувавши професійну армію, переконані у Міноборони.

Роман Недзельський, Олександр Фролов, 5 канал

 Поділитися