MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Польща засуджує режим за Голодомор

06.12.2006    джерело: www.bbc.co.uk
6 грудня Сейм Республіки Польща прийняв ухвалу у якій вшанував жертви Голодомору в Україні.

Польський парламент прийняв ухвалу у якій вшанував жертви Голодомору в Україні.

Під час чергових роковин геноциду цього року в польських ЗМІ вперше настільки широкомаcштабно журналісти та експерти висвітлювали трагедію українського народу тридцятих років.

Парламент Польщі ще раніше визнав Голодомор геноцидом українського народу, як це зробили також парламенти Аргентини, Австралії, Естонії, Канади, США, Італії, Угорщини, Литви та Грузії.

У документі польського парламенту написано: ,,Польський парламент об’єднаний у болю з ріднею жертв Великого Голоду в Україні, який в роках 1932-33 спричинив смерть мільйонів мешканців українських сіл, засуджує тоталітарний режим відповідальний за геноцид’’.

Водночас польські депутати ,,висловлюючи найглибше співчуття громадянам України’’ хочуть проявити надію, ,,що пам’ять про жертви цього злочину стане пересторогою перед всіма формами тоталітаризму, який залишив болісний слід у Європі ХХ століття, зокрема в історії поляків та українців’’ – кінець цитати.

Коли польські депутати одноголосно підтримали проект ухвали, в залі засідань був присутній голова Верховної Ради Олександр Мороз.

Польські історики наголошують, що комуністичний тоталітаризм десятиліттям забороняв українським історикам вести дослідження про Великий Голод в Україні.

Польські історики не сумніваються що ці факти людство, втім Росія яка несе за голод історичну відповідальність, повинна визнати злочином супроти людства.

Поляки особливо розуміють історичний біль українців, оскільки Москва також не хоче визнати геноцидом замордованих НКВД у Катині у 1940 році польських офіцерів.

 Поділитися