MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Опитування: Хто допомагає українцям відстоювати права людини

13.12.2006    джерело: www.vovremya.info

У випадку порушення прав людини найбільш ефективним способом їх захисту є звернення до впливових родичів або знайомих, а не до державних органів.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, презентовані на Форумі "Подолання бідності - питання захисту прав людини".

У ході дослідження респондентам пропонувалося оцінити ефективність звернення до різних інстанцій з приводу порушених прав людини за шкалою від 1 (звернення нічого не дає) до 7 балів (звернення має реальні наслідки).

Як свідчать результати опитування, швидше всього можна одержати необхідну допомогу, звернувшись до впливових родичів і знайомих (5,4 бали). Ефективність звернення до правоохоронних органів оцінюється в 2,9 бали, уповноваженого Верховної Ради з прав людини - 3,3, органів місцевого самоврядування - 3,03, Президента - 2,87, Верховної Ради - 2,54, Кабінету міністрів - 2,51.

Серед недержавних органів найбільшим авторитетом користується Європейський суд з прав людини (4,19), ЗМІ (3,88), кримінальні угруповання (3,62), вітчизняна судова система (3,31) і неурядові правозахисні організації (3,29 бали).

Найчастіше порушення прав відбувається: при спілкуванні з державними органами під час одержання дозволів і довідок (46,3% опитаних), у повсякденному житті (38,3%), у ході контактів з правоохоронними органами (23,9%).

Соціологічне опитування "Рівень дотримання прав людини в Україні" проводилося  Інститутом прикладних гуманітарних досліджень у 15 областях України, вибірка склала 1211 респондентів старше 18 років, відхилення складає 1,7%. Форум "Подолання бідності - питання захисту прав людини" організований Міжнародним Центром Толерантності Олександра Фельдмана і Представництвом ООН в Україні.

 

www.korespondent.net  За матеріалами: Вовремя.info

 Поділитися