MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Польща засуджує режим за ГолодоморВиступ на вечорі-реквіємі «Народ мій є!», присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійПро Голодомор 1932 – 1933 років в УкраїніВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Президент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент відкрив пам’ятник жертвам ГолодоморуЮщенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуРада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархівГлави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійРосія не вважає геноцидом так званий голодомор в УкраїніДві третини українців звинувачують у Голодоморі СталінаРосія критикує Україну за міжнародні зусилля визнати Голодомор геноцидом.Без терміну давностіЮщенко внесе до ВР проект закону про визнання голодомору актом геноцидуЮщенко доручив активізувати роботу щодо визнання Голодомору актом геноциду75 років Конвенції про запобігання геноциду. Чи вона ще працює?Кувалди проти пам’яті. Підсумки тижня“Доведення геноциду стане своєрідною крапкою у взаємовідносинах України і Росії”, — Бєлоусов

Європарламент про Голодомор

11.01.2007    джерело: www.umoloda.kiev.ua
Польські євродепутати почали збір підписів за визнання Голодомору-33 в Україні геноцидом

Великий голод в Україні 1932—33 років був геноцидом — збір підписів під резолюцією такого змісту розпочнеться наступного тижня в Європарламенті, повідомила вчора польська газета «Жечпосполита». Щоб проект відповідної декларації став офіційним документом Європарламенту, потрібно впродовж трьох місяців зібрати підписи щонайменше половини євродепутатів, тобто 393 з 785.

Декларація свідчить, що Голодомор українського народу, спланований та вчинений сталінським режимом, був «одним із найбільш жорстоких злочинів, які були здійснені в ХХ столітті в Європі, і він повинен бути визнаний міжнародною спільнотою геноцидом і так названим». Збір підписів проводять польські євродепутати з ініціативи депутата Конрада Шиманського (партія «Право і справедливість»), який підготував проект резолюції. Під проектом документа вже поставили підписи лідери двох найбільших фракцій Європарламенту — британець Чарльз Тернок від імені християнських демократів та поляк Марек Сівец від імені соціалістів. Польська пропозиція в Європарламенті є відповіддю на заклик Президента України Віктора Ющенка, який говорив про потребу визнання трагедії голоду 1932—33 років геноцидом, зазначає «Жечпосполита».

«Теперішня Росія проводить політику відбілювання або замовчування злочинних фактів з історії Радянського Союзу, включно з Голодомором. Росія мала дуже багато часу, щоб владнати цю справу, яка є відкритою раною в її відносинах з Україною. Але натомість маємо справу з поворотом Москви до такої історичної політики, в якій домінують безпам’ятство та замовчування важливих подій», — заявив Конрад Шиманський. Він додав, що  польська делегація докладе всіх зусиль, щоб допомогти євродепутатам усвідомити важливість цієї справи. Вже підготовлені матеріали англійською, французькою та німецькою мовами.

Олександр Шиманський 
 Поділитися