MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Євген Захаров: 99% затриманих росіянами пройшли через катування, попри вік та статьЕвгений Захаров отдаст Премию Гавела на зубные протезы пострадавшим от пыток россиянЄвген Захаров віддасть Премію Гавела на зубні протези катованим‘Більшість була за смертну кару’. Євген Захаров розповідає, як в Україні скасовували покарання смертюЗ такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу, — Євген ЗахаровЄвгена Захарова включено до shortlist премії імені Вацлава Гавела 2023 року‘Імовірність притягти до відповідальності Росію зросте після її поразки’. Інтерв’ю Євгена Захарова ‘Детектору медіа’‘Це було за Сталіна, це відбувається за Путіна’ — розмова з Євгеном Захаровим про геноцид українського народуВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимЄвген Захаров про Оленівку: ‘Правду в таких історіях приховати неможливо’Євген Захаров: «Я сподіваюсь, що після перемоги Україна зміниться на краще, але за це треба буде боротися»Євген Захаров: Коли наступали росіяни, ув'язнених звільнили і вони пішли давати відсіч вороговіОкремі зауваження щодо законопроєкту №5019 про зміни до закону про ОмбудсменаПроєкт Закону України «Про статус Омбудсмена»Про моделі сильного та слабкого ОмбудсменаДві тисячі українців перебувають за ґратами у РФ – Омбудсмен Людмила ДенісоваЄвген Захаров: Держава не має права вирішувати за людей, як їм жити, де працювати та зароблятиВимагаємо припинити недопуск адвокатів до клієнтів – Євген ЗахаровЄвген Захаров: Катування – це практика «руского міра», що тягне нас назад«Те, що видають за реформу, насправді реформою не є», – Євген Захаров про пенітенціарну систему (ВІДЕО прес-конференції)

Громадська рада з питань свободи слова та інформації закликає парламент підтримати Євгена Захарова

12.01.2007   
Георгій Кобзар
«Омбудсмен – це громадянська посада, і людина, яка її обіймає, має представляти виключно інтереси народу та суспільства».

Громадська рада, до складу якої входять лідери громадських організацій та експерти у сфері свободи слова та діяльності засобів масової інформації, занепокоєна ситуацією з обранням Уповноваженого.

Нагадаємо, у листопаді 2006 року розпочалася процедура висунення нових кандидатів на цю посаду.

Нині офіційно зареєстровано дві кандидатури: Євгена Захарова (внесена 121 народним депутатом), та Ніни Карпачової (подана головою Верховної Ради Олександром Морозом від імені коаліції депутатських фракцій). Громадська рада з питань свободи слова та інформації оприлюднила заяву про свою підтримку кандидатури співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Євген Захаров – відомий український правозахисник, незалежний і незаангажований діяльністю конкретної партії. Загальновідомо, що Уповноважений з прав людини має бути позапартійним, не може належати до парламентської більшості чи опозиції. Це громадянська посада, і людина, яка її обіймає, має представляти виключно інтереси народу та суспільства. Пан Захаров користується повагою серед правозахисників України та інших країн, його вже підтримали чимало громадських організацій, а висунення до Верховної Ради підписали депутати від різних фракцій» – йдеться у заяві.

«Ніна Карпачова, яка обіймала посаду Уповноваженого з прав людини протягом майже 9 років, не відзначилася жодним вагомим здобутком у справі захисту прав людини в Україні. Мусимо констатувати, що останніми роками цей інститут фактично був дискредитований порушенням принципів неупередженості та незалежності».

Скоріше за все, мається на увазі те, що Ніна Карпачова балотувалася на останніх виборах до Верховної Ради за списком Партії регіонів, і зараз є народним депутатом від цієї партії.

«Залишати посадовця працювати на виборній посаді на третій термін можна лише тоді, коли він демонструє видатні результати роботи. Але діяльність пані Карпачової та її апарату постійно зазнавала критики. Відтак, висунення кандидатури Ніни Карпачової є подальшою дискредитацією посади Омбудсмена» – вважають правозахисники та експерти Громадської ради з питань свободи слова та інформації.

 Поділитися