MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подано позов до Олександра Мороза

23.01.2007    джерело: www.maidan.org.ua
Позивач житель міста Северодонецка Олексій Свєтіков вважає, що Олександр Мороз своїми неправомірними діями позбавив його конституційного права звертатися за захистом до Уповноваженого з прав людини.

19 січня в Печерський суд надійшов адміністративний позов на неправомірні дії посадової особи суб’єкта владних повноважень. У якості такого в позові зазначено голову Верховної Ради України Олександра Мороза.
Позивач житель міста Северодонецка Олексій Свєтіков вважає, що Олександр Мороз своїми неправомірними діями позбавив його конституційного права звертатися за захистом до Уповноваженого з прав людини.
У позові вказується, що у відповідності до статті 6 Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" голосування по кандидатурі омбудсмана повинне проводитися не раніше, ніж за 10, і не пізніше, ніж за 20 днів після закінчення строку висування кандидатів на цю посаду. Оскільки строк висування кандидатур закінчився 28 грудня (і на посаду було висунуто дві кандидатури), то депутати мали обрати українського омбудсмана в період з 8 по 18 січня. Верховною Радою була визначена дата голосування, яка відповідала закону - 11 січня. Однак 9 січня Олександр Мороз голосування скасував. Причому, як повідомлялося в ЗМІ, зробив це одноосібно. Чим одноосібно порушив і норму, передбачену статтею 6 Закону.
Заявник вважає, що законодавством України посада виконуючого обов’язки Уповноваженого з прав людини не передбачена, а тому, на його думку, Уповноваженого в Україні сьогодні де-юре немає. Що означає, що порушене право позивача на звернення до омбудсмана, передбачене статтею 55 Конституції України.
Інформації про призначення справи до розгляду поки що немає.

Luhansk Regional Branch of the Committee of Voters of Ukraine

 Поділитися