MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хворі на ВІЛ/СНІД у Львівській області не мають доступу до лікування

31.01.2007   

29 травня 2006 14:18

Права хворих на ВІЛ/СНІД в Україні постійно порушуються. Хворі на ВІЛ/СНІД у Львівській області не мають шансів вижити, вони не мають доступу до лікування, – повідомила сьогодні під час засідання Львівського прес-клубу реформ на тему «Роль зменшення шкоди у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» керівник благодійного неурядового фонду «Центр соціально-психологічної інформації «Усі разом»» Галина Камінська.

Г. Камінська також зазначила, що організація, яку вона очолює, готує позов до головного управління охорони здоров’я у Львівській області з приводу порушення прав ВІЛ-інфікованих (ненадання лікування). «Це жахливо, в нас люди вмирають через те, що не можуть отримати елементарної пігулки.

Центр СНІДу Львівській області, на відміну від сусідніх Волинської та Івано-Франківської областей, не виконує своїх функцій. Наведу приклад. У Всеукраїнському центрі СНІДу є ліки для профілактики туберкульозу, яких немає в області. Для того, щоб ми їх могли отримати, Львівській центр СНІДу повинен зробити замовлення, але він цього з незрозумілих причин не робить.

Крім того, вони не можуть нам надати жодних статистичних даних відносно поширення ВІЛ-інфекції у нас в області», – розповіла вона.

«Стратегія зменшення шкоди, про яку зокрема ми говоримо, полягає у наданні активним споживачам наркотиків стерильних шприців (60% зараження на ВІЛ відбувається в середовищі наркозалежних), дистрибуції презервативів, перев’язувальних, дезінфікуючих засобів, повідомляє ЗІК.

Ми запроваджуємо унікальний проект – видачу стерильних шприців засудженим, що перебувають покарання у так званій «тридцятці» та 40-ій колонії», – повідомила Г. Камінська.

Керівник фонду стверджує, що не відомі масштаби поширення ВІЛ в місцях позбавлення волі. «Ситуація стала неконтрольованою після того, як було скасовано проведення обов’язкових аналізів на ВІЛ/СНІД засудженим», – повідомила Г. Камінська.

 

http://portal.lviv.ua/news/2006/05/29/141853.html

 Поділитися