MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Тяжке травмонебезпечне виробництво — моніторинговий візит до Катеринівської виправної колонії №46 ‘У змішаному форматі’: росіяни готуються до псевдовиборів на тимчасово окупованих територіяхПосварити Україну з сусідами: як працює російська дезінформація в ПольщіПеред підривом Каховської ГЕС у РФ дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися унаслідок воєнних дій і терактів«Робили інформаційні листівки та розвозили по бомбосховищах» – маріупольський журналіст Максим ГрабовськийМоніторинговий візит до ДУ «Райківська виправна колонія (№73)»Багряний хрест над СєвєродонецькомЛюдмила Денісова про свою відставку, 4 роки роботи омбудсманом, переміщення українців у РФ, усиновлення українських дітей. Інтерв’ю ХПГ‘У районі Азовсталі немає жодного вцілілого будинку’. Інтерв’ю з маріуполькою, яка пройшла фільтраційні табориГеноцид у Маріуполі. Військові дії Росії в Україні«Ворог був просто під нашими вікнами…»Грав українські пісні – полонений бойовиків Богдан Максименко потребує лікування5 січня – головне за деньЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 58-59/ Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.01.2021 ‒ 31.01.2021 П’ять років реформі пенітенціарної медицини: сумний ювілейЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 53-54. Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.11.2020 ‒ 30.11.2020 Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 51-52 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.10.2020 ‒ 31.10.2020 Серпнева драма повсталої Чехословаччини 1968 року – на пам'ятних конвертахЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 44 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.06.2020 ‒ 14.06.2020 Основні засади концепції реформування пенітенціарної системи (матеріали вебінару ХПГ 16.06.2021)

Найстаріша газета у світі повністю перейшла на Інтернет-формат

07.02.2007   
Юрій Чумак
Незабаром, з поступом електронних технологій, цілком імовірно, що значна кількість друкованих ЗМІ взагалі припинять своє існування. На зміну їм прийдуть Інтернет-газети та журнали. Випадок із шведською «Post-och Inrikes Tidningar» – лише перша «ластівка» цього процесу.

Як повідомляє «Кореспондент», шведська газета «Post-och Inrikes Tidningar» виходила з 1645 року і була заснована королевою Крістиною. Королева Крістіна використовувала видання для оповіщення всієї держави про свої рішення, для інформування громадян. Перші випуски газети нагадували брошури, їх доставляли кур’єри і вони ж зачитували їх на зборах городян.

Сьогодні Post-och Inrikes Tidningar, назва якої дослівно перекладається як «Пошта і внутрішні новини», публікує урядові і юридичні документи, судові рішення, угоди між компаніями (газета є своєрідним аналогом українського «Урядового кур’єру»). Видання належить Шведській академії, яка відома тим, що вручає Нобелівську премію.

Рішення про повний перехід видання на Інтернет-формат було прийнято в зв’язку з низькими тиражами (близько 1000 екземплярів) – передбачається, що сайт залучить набагато більше відвідувачів.

Ханс Холм, який працював головним редактором Post-och Inrikes Tidningar протягом 20 років, вважає такий крок «культурним нещастям».

А можливо, це тенденція. Бо більшість провідних ЗМІ світу зараз формують і власні Інтернет-сайти, відбувається своєрідна конвергенція медіа на паперових носіях з їх Інтернет-версіями. Незабаром, з поступом електронних технологій, цілком імовірно, що значна кількість друкованих ЗМІ взагалі припинять своє існування. На зміну їм прийдуть Інтернет-газети та журнали. Випадок із шведською «Post-och Inrikes Tidningar» – лише перша «ластівка» цього процесу.

 Поділитися