MENU

Подібні статті

Заява журналістської громадськості ХарковаМер Харкова наполягає на репресіях проти небажаних журналістівКомісія з журналістської етики: позбавлення акредитації кореспондента «Комерсант-Україна» в Харкові - переслідування за критикуМаски, скринінг, відстань у черзі: за що штрафує харківська поліція після посилення обмежень жовтої зониОголошується конкурс на участь у XХIX Харківській школі з прав людини для активістів українських правозахисних організаційМоніторинговий візит до ДУ «Харківська виправна колонія № 43»Звільнення за хворобою (Харківська область)Харківська міськрада програла суд про перейменування проспекту ГригоренкаDon’t stop running: Харківська міськрада знову перейменувала проспект Григоренка на ЖуковаХарківська міськрада судитиметься з Інститутом національної пам’ятіЯк Харківська поліція протидіє торгівлі людьмиХарківська міськрада не знає, скільки коштувало перейменування Григоренка на ЖуковаДвадцять друга Харківська школа з прав людини для активістів українських правозахисних організаційГО "Харківська правозахисна група" запрошує експерта з організаційного розвитку для аналізу існуючих та розробки необхідних організаційних політикГО «Харківська правозахисна група» проводить відбір постачальника послуг проживання та харчування в готеліГО"Харківська правозахисна група" запрошує експерта зі стратегічного планування для розробки стратегічного плану на 2020-2023 роки.Харківська правозахисна група оголошує конкурс на вакантну посаду юристаКриве дзеркало української культури, або дещо про негармонійний розвитокПро фантом «братерської» дружби, чужинські «скрепи» і український інтересВийшло друком науково-документальне видання «Реабілітовані історією» (Харківська область, книга друга)

У Харкові застосували новий вид цензури

20.02.2007 | www.pravda.com.ua

Харківська міська рада позбавила акредитації кореспондента газети "Комерсант-Україна" Марію Спалек за те, що журналіст "наполегливо дезінформує жителів України щодо реформування житлово-комунального господарства в Харкові".

Про це йдеться у повідомленні прес-служби міськради, опублікованому на її офіційному сайті.

"Вже кілька разів у матеріалах видання на цю тему були неперевірена інформація і явно тенденційний стиль. Усі ці матеріали виходили з-під пера харківського кореспондента видання Марії Спалек і її київського колеги Олега Гавриша, що спільними зусиллями поширювали недостовірну інформацію", - говориться в документі.

Як приклад поширення такої інформації прес-служба міськради навела статтю "Сервіс знайшли надмірно нав’язливим", опубліковану в газеті від 19 лютого.

Прес-служба міськради також зажадала спростування даної інформації і публічних вибачень.

У свою чергу, Марія Спалек сказала в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна", що у своїй роботі не ставила задачу дискредитувати владу Харкова.

"Стиль нашого видання - це подача фактів. У цій статті є повідомлення джерела, що зі зрозумілих причин не назване. У телефонній розмові Олег Гавриш і керівництво газети підтвердили мені, що в них є диктофонний запис коментарів, який вони готові надати в суді", - підкреслила корреспондент.

Спалек також заввагалася з відповіддю щодо того, чим їй загрожує позбавлення акредитації.

"Що це за собою потягне, я не знаю, напевно, можуть не пускати в будинок міськради. Я ще не думала, чи буду я туди ходити. У будь-якому випадку, у мене зараз багато роботи, а ця ситуація віднімає час", - пояснила вона.

У статті Спалек, через яку її позбавили акредитації, говориться, що у п’ятницю урядовий комітет з ПЕК виступив проти нової схеми розрахунків за електроенергію, газ і тепло, створеної харківською владою.

Прокуратура Харкова заявила про намір заперечити нову систему розрахунків у суді, оскільки вона практично позбавляє Національну комісію регулювання електроенергетики (НКРЕ) і уряд контролю над формуванням тарифів на енергоносії, говориться в статті.

 Поділитися