MENU

Подібні статті

Мер Харкова наполягає на репресіях проти небажаних журналістівЗаява журналістської громадськості ХарковаУ Харкові застосували новий вид цензуриРФ: Чотирьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення воліБілорусь: Колесниковій та Знаку загрожує 12 років позбавлення воліРФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення воліРФ: Олександра Марченка засудили до 10 років позбавлення воліЗвернення щодо забезпечення права на правосудний вирок особам, які були засуджені до довічного позбавлення воліЯк застосувати «Закон Савченко» та зарахувати один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення воліРФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення воліПравозахисники відстоюють права людини в місцях позбавлення волі (ПРЕСАНОНС)РФ: Екстрадованого минулого року з України Тимура Тумгоєва засудили до 18 років позбавлення воліКрим: Українця Костянтина Давиденка засудили до 10,5 років позбавлення воліВхід заборонено! Або трохи про зміни до ст. 24 КВК УкраїниДовічне позбавлення волі – світовий та український досвідАНОНС: Міжнародна конференція «Довічне позбавлення волі: перспективи реформування української системи і міжнародний досвід» (26.04.2019, Харків)Чи буде реалізоване право в’язня? (ВІДЕО)Адміністративний суд скасував рішення комісії Мінюсту України про відмову у переведенні довічно засудженого за місцем проживання його рідних (ОНОВЛЕНО)Заява Правозахисного порядку денного з приводу позбавлення можливості адвокатів співпрацювати із правозахисними організаціямиБ’є – значить кохає…або як нещасна жінка, захищаючи себе від ката-чоловіка, отримала 8 років позбавлення волі. Адвокатові ж вдалося здійснити неймовірне!

Комісія з журналістської етики: позбавлення акредитації кореспондента «Комерсант-Україна» в Харкові - переслідування за критику

Комісія з журналістської етики вважає позбавлення прес-службою Харківської міської ради акредитації  фактом переслідування за критику та перешкоджання професійній діяльності. Комісія звертається до Генеральної прокуратури України та висловлює сподівання побачити прокурорське реагування на інцидент.

Про це сказано у поширеній сьогодні заяві Комісії, текст якої нижче наводимо повністю.

Заява комісії з журналістської етикищодо неправомірного втручання в роботу журналістів

Комісія з журналістської етики розцінює повідомлення прес-служби Харківської міської ради про позбавлення акредитації кореспондента газети „Комерсант-Україна” як факт переслідування журналіста за критику, перешкоджання професійній діяльності журналістів, перевищення посадовими особами цього органу місцевого самоврядування повноважень передбачених Конституцією та законами України.

Конституція України до повноважень місцевого самоврядування відносить вирішення питань місцевого значення, перелік яких чітко визначено. До цього вичерпного переліку питання професійної етики журналістів, безумовно, не віднесено. Натомість, Конституція і закони України встановлюють не вичерпний перелік обов’язків органів місцевого самоврядування по забезпеченню прав громадян на інформацію:

- надавати повну, достовірну інформацію про свою діяльність та прийняті рішення;

- забезпечувати журналістам вільний доступ до інформації;

- створити спеціальні інформаційні служби, що забезпечували б доступ до інформації;

- не чинити на журналістів будь-якого тиску і не втручатися в їх виробничий процес;

- здійснити акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації та організаційно сприяти виконанню ними професійних обов’язків.

Порядок акредитації та її припинення також врегульовано законом, який називає єдину причину припинення акредитації – порушення порядку допуску журналістів до приміщення, інформації та технічних засобів органу влади або місцевого самоврядування. Додатковою гарантією від свавілля чиновників також є те, що рішення про припинення акредитації приймається органом влади чи місцевого самоврядування, при якому журналіст акредитований.

Тож замість виконання своїх безпосередніх обов’язків по забезпеченню журналістів інформацією про діяльність та прийняті рішення Харківської міської ради, замість виконання своїх функцій щодо організаційного сприяння роботі журналістів (інформування про важливі заходи та плани міської ради, надання копій документів, повної інформації про підготовку та прийняті рішення цього органу, забезпечення доступу журналістів до засобів комунікації, до важливих джерел інформації), прес-служба вдалася до цензури, переслідувань і звинувачень журналістів.

Комісія вітала б зусилля посадовця прес-служби Харківської міської ради по залученню фахівців, у тому числі журналістів, до підготовки нових положень про прес-службу та порядок акредитації журналістів і технічних працівників, адже діючі наразі документи не відповідають ані Конституції і законам України, ані міжнародному законодавству.

Звертаємось до Генеральної прокуратури України та сподіваємося побачити прокурорське реагування на дії посадовця органу місцевого самоврядування, які, на нашу думку, містять ознаки злочину передбаченого статтею 171 Кримінального Кодексу України.

Історія преси свідчить, що у чиновників, які звинувачують журналістів у спецопераціях або інформаційних війнах, є підстави побоюватися висвітлення своєї діяльності, а для політика імідж „ворога преси” означає політичну смерть.

 Поділитися