MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Інтернати не повинні бути єдиною можливістю реабілітації неповносправних дітейВ Інтернеті з’явився український сайт для інвалідівПравозахисна консолідуюча програма Схід - Захід для жінок із особливими потребамиДе вчаться діти-інваліди?Дивись на мене, як на рівного!Чи можуть діти-інваліди вчитися у звичайних школах? Проект у ЛьвовіПідсумки круглого столу Захист прав людей з особливими потребами в Чернівецькій областіУ Львові міські будівлі пристосовують до потреб інвалідівРівненський обласний Центр соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» отримав нове приміщенняМіжнародний марафон інвалідів на колясках рушає через Полтаву11 країн взяли участь у Форумі громадських організацій інвалідів в ОдесіПрипинити дивитись так, щоб не бачитиОбережно! Пандус! Про особливих людей у обмеженому суспільствіЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України. Бюлетень № 136 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 31.07.2017 – 04.08.2017Чиновники міськради не хотіли помічати житлової проблеми незрячого ковельцяУ Харкові пошкодили пам’ятний знак репресованим кобзарямЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 31 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.07.2015 – 17.07.2015XV. Порушення прав людей з інвалідністю18. Права людей з інвалідністюГолос із поля болю й урядових імітацій

Люди з вадами зору не можуть отримувати якісну інформацію - Українське товариство сліпих

05.03.2007    джерело: www.5tv.com.ua

Згідно з законодавством, сучасні художні твори досі озвучують на застарілі аудіоносії. А купувати книги на дисках, де більш якісний звук, сліпим часто не по кишені - коштують вони у кілька разів дорожче.

Нині в Україні люди з обмеженим зором слухають аудіокнижки зі звичайних аудіокасет та на застарілій техніці. Хоча в світі вже давно пішли набагато далі. Прослуховувати художні твори незрячі можуть за допомогою спеціальної комп’ютерної програми - розповідає директор центральної бібліотеки для сліпих Юрій Вишняков. Каже - користуватися програмою зовсім не складно. Вона дозволяє не лише проводити звукове відтворення написаного, але й регулювати швидкість слів на хвилину, озвучувати власні друковані тексти і навіть змінювати неправильно поставлений наголос.
І хоча вартість сучасної комп’ютерної програми порівняно невелика - 140 гривень, за словами Юрія Вишнякова, незрячі, які отримують лише пенсію, дозволити собі таку розкіш не можуть.
Упродовж минулого року в світ вийшли 12 дисків з творами сучасних українських письменників - серед них Юрій Андрухович, Сергій Жадан та Ірен Роздобудько. Озвучили ці книжки актори театрів, а подекуди навіть самі автори. Утім такі аудіовидання можуть дозволити собі далеко не всі незрячі - зізнається видавець сучасної аудіолітератури Олена Жишкевич.
Олена Жишкевич, аудівидавець: "Сама аудіолітература не є дишевим продуктом. Від 4 до 16 годин звучання у виконанні або актора, або навіть самого автора в роздріб в мережах коштує від 60 до 75 гривень."
На захист прав незрячих стають і самі письменники. Любко Дереш закликає вдосконалити українське законодавство і дати можливість людям із вадами зору читати сучасну українську прозу. Минулого року одну з книжок письменника видали в аудіоформаті. Утім віддати за диск 15 доларів можуть далеко не всі незрячі - із сумом зізнається Любко Дереш.
Любко Дереш, письменник: "У мене вийшла 1 аудікнижка, у Сергія Жадана вийшла 1 аудікнижка. І я думаю, що ми можемо допомогти привернути увагу громадськості, урядовців до цієї проблеми і посприяти тому, щоб аудікнижок з’являлося більше і вони були більш доступні для сліпих."
У Департаменті інтелектуальної власності запевнили - незабаром усі юридичні нюанси перенесення книжок на аудіоносії будуть вирішені. Але поки не ухвалено остаточного рішення, сліпі українці змушені або ж купувати дорогі диски, або ж прослуховувати їх лише на бобінних програвачах.

Орислава Жеребецька, Олег Писарець, Максим Шинкаренко, 5 канал

 Поділитися