MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 правозахисних організацій закликають владу Узбекистану звільнити журналістку Уміду Ніязову

07.03.2007    джерело: www.imi.org.ua
Ув’язнення узбекської журналістки означає, що Узбекистан використовує більш витончені засоби, щоб примусити журналістів мовчати, - зазначають правозахисники разом з IFEX.

IFEX, та міжнародний фонд захисту свободи слова (Adil Soz ), Центр екстремальної журналістики (ЦЕЖ) та ще 12 журналістських організацій закликають узбекску владу звільнити журналістку Уміду Ніязову.
ІМІ за інформацією IFEX повідомляв, що Ніязову, 32 років, засудили до трьох місяців ув’язнення за „перевезення матеріалів підривного характеру ” (стаття 246 Карного кодексу Узбекистану. Ніязова працює на Інтернет-журнал „Оазіс”, а також є кореспондентом російського Центру екстремальної журналістики з 2000 року(ЦЕЖ). Вона чимало критикувала режим президента Іслама Карімова, окрім журналістики працювала як правозахисник з «Freedom House», “Human Rights Watch”, з узбекською громадською правозахисною організацією «Veritas», повідомляє IFEX.
ЇЇ ув’язнення означає, що Узбекистан використовує більш витончені засоби, щоб примусити журналістів мовчати, - зазначають правозахисники разом з IFEX.
Так, у січні 2006 правозахисника Саіджагона Заінабітдінова засудили до 7-річного ув’язнення у закритому процесі за розповсюдження неправдивої інформації у ЗМІ про протести у Андижані 13 травня 2005 р.
У травні 2006 року правозахисника та журналістку Мутабара Таджіваєва засудили до восьми років ув’язнення, судді також постановили вилучити усі її документи.
У вересні 2006 року популярного поета та співака Дадахона Хазанова засудили до трьох років ув’язнення умовно за пісні про прот ести у Андижані.
Джамшід Карімов, журналіста з міста Джізак, та племінника президента Карімова, пропав без вісті у вересні 2006 року, подейкують, що його силоміць тримають у психіатрічій лікарні, замість тюрми, через те, що він родич голови держави.
У жовтні 2006 року суд Джізака засудив журналіста Улугбека Хай дарова до шості років за здирство.

 Поділитися