MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Львівські студенти протестують

14.03.2007   
Георгій Кобзар
14 березня у Львові відбувся студентський мітинг протесту

За повідомленням Прес-служби Студентського Братства Львівщини, 14 березня у Львові відбувся мітинг протесту біля пам’ятника Івану Франку.

Основна вимога студентів – припинити дію окремих норм наказу «Про затвердження умов прийому до вищих навчальних закладів України» (наказ № 84 від 05.02.2007), зокрема тих, які передбачають для них нові умови навчання – вступ на 5 курс навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів магістра та спеціаліста.

На мітинг вийшло більше 3-х тисяч студентів. Окрім студентів Львівського Національного Університету імені Франка на мітингу були присутні студенти з Лісотехнічного, Політехнічного, Медичного, Банківського та інших ВНЗ міста Львова.

Близько 12 години акція перемістилась під стіни Львівської обласної ради, де студенти напряму звернулися до місцевих депутатів, які згодом 106-ма голосами проголосували і підписались під вимогами студентів, а також направили листи до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України.

Під час мітингу було зібрано близько 3,5 тис. підписів студентів, з вимогами призупинити дію наказу. Збір підписів триває.

 

Цього ж дня була розповсюджена Заява Львівського представництва Громадянської мережі ОПОРА з приводу ухвалення Наказу Міністерства освіти і науки України №84 від 5.02.2007 «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України». Наводимо текст цієї заяви повністю:

«Громадянська Мережа ОПОРА вважає, що Наказ Міністерства освіти і науки України №84 від 5.02.2007 «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України» (далі - Наказ) порушує права студентів, та суперечить чинному законодавству України. Відповідно до п. 5 Наказу прийом до вищих навчальних закладів на всі освітньо-професійні програми підготовки молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра здійснюється за конкурсом на підставі результатів вступних випробувань незалежно від форми власності вищого навчального закладу та джерел фінансування навчання.

За умовами договорів про підготовку фахівців  з вищою освітою між студентами та навчальними закладами, навчальний заклад забезпечує надання замовнику (студенту) освітньої послуги на рівні державних стандартів (підготовку бакалавра з подальшим здобуттям освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра (згідно з рекомендацією Вченої ради факультету) без проміжних вступних випробувань.

Застосування Наказу в  даній редакції до студентів 1-4-го курсу вищих навчальних закладів призводить до зворотної дії його норм в часі. В регулюванні  суспільних  відносин  застосовуються різні способи дії в часі нормативно-правових актів. Перехід від  однієї форми регулювання суспільних відносин до іншої може здійснюватися, зокрема, негайно (безпосередня дія), шляхом перехідного періоду і шляхом зворотної дії. За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Застосування Наказу до триваючих правовідносин між студентами і навчальним закладом з приводу надання освітніх послуг призводить до порушення заборони застосування зворотної сили нормативно-правових актів.

Тому ЛП ГМ ОПОРА стає на захист прав студентів і вимагає від Міністерства освіти та науки привести свої дії у відповідність до законодавства.

Крім того, на думку ЛП ГМ ОПОРА дану проблему не можна розглядати в площині одного Наказу, а лише як системні недоопрацювання у процесі запровадження освітньої реформи в Україні. ГМ ОПОРА ініціює створення робочої групи, з метою вироблення пропозицій Міністерству освіти та науки щодо адаптації принципів освіти згідно Болонської конвенції до освітньої системи України. Зокрема вирішення проблеми співвіднесення кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра.

ЛП ГМ ОПОРА переконана, що лише позитивна співпраця та відкритий діалог може гарантувати всесторонню підтримку реформ, а, отже їх успіх та результативність.»

 

 Поділитися