MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН стурбована масштабами дитячої проституції в Україні

22.03.2007    джерело: www.korrespondent.net
В Україні процвітає дитяча проституція, а торгівля дітьми є величезною проблемою і суворою реальністю, заявляє спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії Хуан Мігель Петіт

В Україні процвітає дитяча проституція, а торгівля дітьми є величезною проблемою і суворою реальністю, заявляє ООН.

Такі висновки оприлюднив у своїй доповіді за результатами відвідування України наприкінці жовтня 2006 року спеціальний доповідач ООН з питань торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії Хуан Мігель Петіт. Він подав документ на розгляд членів Ради з прав людини.

Як передає прес-служба ООН, у доповіді підкреслюється, що 10% жертв торгівлі людьми складають діти у віці від 13 до 18 років. Половину дітей у транскордонній торгівлі відправляють в сусідні країни, в основному в Росію.

"Діти в транскордонній торгівлі експлуатують у вуличній торгівлі, як домашню прислугу, у сільському господарстві, як танцівниць, офіціантів/офіціанток або з метою надання сексуальних послуг. Найчастіше від дітей вимагають ставати танцівницями, жебрати або надавати сексуальні послуги не зважаючи на те, на що вони розраховували", - йдеться в доповіді.

У ній зазначається, що характерною рисою торгівлі дітьми в Україні є те, що в більшості випадків вони стають об’єктом торгівлі всередині країни. Торгівці дітьми заманюють своїх жертв у боргову кабалу. Вони змушують їх відробити витрати, пов’язані з поїздкою і такими "послугами", як харчування та житло. Можливість вирватися з кабали трапляється дуже рідко.

Спеціальний доповідач заявив, що в Україні багато потерпілих від торгівлі людьми як і раніше не враховані і їм не надають ніякої допомоги ні за кордоном, ні після їхнього повернення в країну.

Петіт повідомив про те, що в останні роки в Україні зросла дитяча проституція. Згідно даними дослідженя, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень, серед жінок, які займаються наданням сексуальних послуг у комерційних цілях, 11% складали діти у віці від 12 до 15 років та 20% - у віці від 16 до 17 років. Спецдоповідач зазначив, що в проституцію залучають навіть 10-річних дівчаток.

Представник ООН виразив особливу стурбованість тим, яким чином сутенери, торгівці людьми та виробники порнографічних матеріалів використовують дітей у своїх цілях. З засобів масової інформації та брошур для туристів в Україні він довідався про численні оголошення про "весілля", "побачення" і надання туристам різних послуг, які, як йому здається, не підлягають чіткому регулюванню або контролю.

Він підкреслив, що зі скасуванням віз для туристів з більшості західних країн Україна усе більше стає одним з основних напрямків для секс-туризму. Спеціальний доповідач побоюється, що в цій діяльності, яка поширюється, експлуатуються і неповнолітні.

Петіт заявив, що Україні необхідно буде сформувати нову модель захисту прав дітей, або ж вона зіштовхнеться з наслідками, які будуть серйозно позначатися на майбутніх поколіннях. Він сформулював цілу низку рекомендацій щодо цього питання.

Нагадаємо, під час свого візиту в Україну в жовтні 2006 року Петіт заявив, що Україна повинна розпочати побудову нової моделі захисту прав дітей.

Представник ООН закликав правоохоронні органи України взяти під контроль діяльність у країні шлюбних агентств та закритих нічних клубів, де процвітає дитяча проституція і торгівля дітьми. Він також виразив сумніви щодо прикордонних правил, які регулюють виїзд неповнолітніх дітей за кордон.

За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ

 Поділитися