MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Криму правоохоронці затримали голову ТВК м.Щолкіне Миколу Гармаша

23.03.2007   
Володимир Притула
Акції проти активистів "Народної самооборони" продовжуються - тепер в Криму

22 березня в Криму правоохоронці затримали голову територіальної міської виборчої комісії міста Щолкіна Миколу Гармаша. Правоохоронці інкримінують затриманому незаконне утримання печатки та документів тервиборчкому, а також зберігання зброї. Низка громадських організацій, в тому числі кримське відділення «Народної самооборони», назвали це затримання «політичною помстою».

За повідомленням адвокати Вадима Малова, проти Миколи Гармаша порушили кримінальну справу за фактом начебто «незаконного утримання печатки і протоколів Щолкінського тервиборчкому». З даними адвоката, співробітники Ленінського райвідділу міліції провели обшук квартири, в якій Микола Гармаш мешкає із матір’ю, а також квартири його колишньої дружини, де і знайшли зброю та патрони. Попри те, що Гармаш не має жодного стосунку до помешкання своєї колишньої дружини, слідчі усе ж затримали голову тервиборчкому, – повідомив правозахисник.

Зараз Микола Гармаш перебуває в ізоляторі тимчасового утримання міліції Ленінського району, де оголосив голодування. За словами адвоката, він розцінює своє затримання як політичне замовлення і пов’язує його з тим, що у 2006 році тервиборчком відмовився зареєструвати мером міста Щолкіне висуванця Партії регіонів, визнавши вибори недійсними. Справи про це ще досі розглядаються судами різних інстанцій.

Представники опозиції назвали затримання Миколи Гармаша політичною розправою. У заяві кримського громадянського руху «Народна самооборона», оприлюдненого сьогодні, повідомляється, що його активісти «обурені фактом незаконного затримання» Миколи Гармаша, який є членом цієї організації. Там же цей факт названо «провокацією «донецьких хлопців» із кримської міліції і прокуратури».

Таку ж оцінку ув’язненню Миколи Гармаша дав лідер кримської організації НРУ, депутат Верховної Ради Криму Леонід Пилунський: «На мій погляд, усе, що відбувається довкола Гармаша – це просто ганьба. Бо тепер міліція і прокуратура під керівництвом «донецьких» виконує політичне замовлення. Це політичний тиск, те ж саме, що ми спостерігаємо у Києві навколо екс-міністра Луценка», – вважає депутат.

Водночас, начальник кримської міліції Анатолій Могильов спростовує політичне підґрунтя справи Гармаша: «Це звичайна кримінальна справа. Вона була порушена за фактом виготовлення підроблених документів. Ця людина заявила, що печатки виборчих комісій пропали. Але під час обшуку у родичів ці печатки знайшли. Це звичайний кримінальний злочин. І під час обшуку у нього знайшли пістолет та патрони до нього», – повідомив начальник кримської міліції.

Тим часом низка громадських організацій автономії звернулася до представника Президента України в Криму Віктора Шемчука з проханням взяти під свій контроль розслідування цієї справи і залучити до цього Службу безпеки України.

Від редакції «ПЛ»: Як стало відомо Микола Гармаш оголосив голодування на знак протесту проти репресій зі сторони правоохоронних органів.

Активісти кримського громадянського руху «Народна самооборона» обурені тим фактом, що одного з їхніх активістів – Миколу Гармаша (незаконно затримали та утримують під вартою. Про це Медіа Криму сьогодні повідомив один з активістів та координаторів «Народної самооборони» в Криму Павло Севостьянов.

Він стверджує, що « за всіма даними, які є на сьогоднішній день, затримання чесної і порядної людини, правозахисника Миколи Гармаша – це провокація. І сталося це якраз після того, коли на чолі кримської міліції і прокуратури стали «донецькі хлопці». Хоча, додає Севастьянов, «Самооборона» не сумнівається в чесності і порядності працівників правоохоронних органів і прокуратури, а також, призиває їх не виконувати злочинні накази свого керівництва. Ніякі репресії чи провокації не зупинять небайдужих кримчан в весняному поході на Київ» – підсумував він.

На запитання про наступні дії щодо захисту Гармаша Севостьянов повідомив, що уже заява з проханням відреагувати на події у Щолкіному є в кримському Представництві Президента в якій також, зазначено про необхідність втручання в ситуацію Служби безпеки України.

 Поділитися