MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

В Україні виростають бомжі у другому поколінніВ Україні 100 тисяч “соціальних» дітей-сирітУкраину охватила эпидемия сиротстваКабмін порушує права дітей?РФ порушує права українських дітей на ідентичність та возз’єднання з сім’єюРосія порушує фундаментальні права українських дітей — ООН Від російських обстрілів загинули 18-річний юнак у Херсоні й родина у Бериславі: ворожі снаряди забрали життя 12-річної дитиниВ окупованій Макіївці розстріляли родину з 8 ромів: серед загиблих 4 дитиниВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимВсесвітній день дитини як іспит на дорослістьОмбудсман має захищати права свавільно засуджених ЄСПЛ визнав у справі українських довічників порушення права на справедливий судДержава, яка нехтує правами людини всередині своєї країни, неминуче становить загрозу світові — заява Меморіала з приводу отримання Нобелівської премії Нові обмеження права на свободу та особисту недоторканністьСтарий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?Справа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Від сьогодні невакциновані освітяни та держслужбовці не мають права виходити на роботуСправа у смартфоні: запрацював застосунок «єСуд»Онлайн-презентація харківського маршруту «Права людини та де їх шукати» – 24 вересня о 19:00Оголошується конкурс на участь у XХIX Харківській школі з прав людини для активістів українських правозахисних організацій

Неповнолітні безпритульні планують випускати свою газету

29.03.2007    джерело: www.imi.org.ua
Ідея створити газету для дітей вулиці спала на думку волонтерці Ксенії Машихіній (м. Одеса)
У невеликому приміщенні кілька комп’ютерів. В редакційному штаті четверо осіб. У Сергія Давидова та Сергія Ліпатова схожа доля. Вони обидва втекли з дому не витримавши пресингу батьків. Тепер удвох створюють газету.

Сергій Давидов, безпритульний: «Мне очень интересна эта деятельность. Я написал два проекта к нему. Это наш поход в кинотеатр и о себе. Больше не писал, но собираюсь в будущем написать о многом».

Сергій Ліпатов, безпритульний: «Я вызвался как бы вести спортивную колонку, чтобы поделиться своими знаниями о тех видах спорта, которыми я занимался. Может быть, мои знания кому-то еще пригодятся, и те же люди тоже заходят ими заниматься».

Ідея створити газету для дітей вулиці спала на думку волонтерці Ксенії Машихіній. Каже, зробила так, як у романі «Республіка ШКІД». Втім, одеське видання має бути поважнішим друкованим органом. У редколегії все вирішують діти.

Ксенія Машихіна, волонтерка: «Я предложила проголосовать. То есть выбрать несколько названий, а потом проголосовать. В принципе, пока это еще так не 100%, но такое название – «Наш Дом». Потому что они будут писать об этом центре, который стал для них вторым домом или первым. Для кого как».

Справжнє життя «генералів піщаних кар’єрів» на фотокамеру знімає американський волонтер-фотограф.

Роберт Гамбле, фотограф: «Коли Ксенія запропонувала створити газету, я одразу погодився допомогти дітям. Ми почнемо працювати на ось такій найпростішій фотокамері зі звичайною плівкою. Головне, щоб діти навчилися бачити картинку і відтворювати її за допомогою фототехніки».

В американського фотокора є вже перша учениця. Безпритульна Олена Бамбул мріє про перший власний репортаж.

Перше число газети, можливо, вийде вже до кінця місяця. Поки ж «Наш Дім» буде в електронному вигляді.
 Поділитися