MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Відсутність права і міжнародного контролю — що відбувається в російському полоні з українськими цивільними?Українці та кордони. Підсумки тижняДворівнева система тортур: катування українців у Харківській області під час окупаціїКатування українських військовополонених та цивільних ув’язненихЯдерний тероризм, катування у корекційному садочку, резолюція Європарламенту — підсумки тижня‘Тримали людей в боксах’ — після деокупації на Харківщині знайшли вже 10 катівень Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 вересня 2022 рокуЗникнення безвісти, насильницькі зникнення та незаконне позбавлення волі під час війни в Україні (за даними по Херсонській, Запорізькій, Харківській та Луганській областях)21 червня – головне за день2020: не було гіршого року в царині прав людини після Революції гідностіПравова кваліфікація вбивства польських громадян у квітні–травні 1940 року як злочину геноцидуБезпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2017 роціКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2017 рокуКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2016 р.Насильницьке зникнення Аміни БабаєвоїХарківські прикордонники переглянули «Південний кордон»Куди зникають мігранти?Жданики поївши…Василь Овсієнко: «Якби Україна стала економічно процвітаючою...»

Під час травневих свят процедура перетинання українсько-російського кордону буде спрощена

13.04.2007   
Юрій Чумак

Харківські прикордонники пообіцяли, що з 27 квітня до 11 травня українсько-російський кордон можна буде перетнути за спрощеною схемою. Це значить, що жителі прикордонних районів зможуть потрапити до сусідньої країни, просто пред’явивши паспорт і не заповнюючи додаткових реєстраційних документів.

Як повідомив 12 квітня в прес-центрі інформагентства «STATUS QUO» начальник штабу Харківського прикордонного загону Олексій Шепілов, на всіх великих пропускних пунктах, таких як Гоптівка, будуть відкриті всі смуги руху, а для офіційних делегацій, ветеранів і груп дітей організовані спеціальні коридори проходження прикордонного контролю. Всі ці заходи, вважають прикордонники, допоможуть уникнути черг – за статистикою кількість людей, що перетинають кордон під час травневих свят, зростає вдвічі.

Також для зручності місцевих жителів прикордонники на ці дні відкриють близько 20 тимчасових пунктів пропуску, щоб люди могли попадати до родичів у найближчі села, не їдучи в об’їзд кілька десятків кілометрів.

При цьому границя все-таки залишиться на замку. Як запевняють прикордонники, кількість контрабандистів у святкові дні значно зменшується, адже кордон контролює більша кількість бійців.

Як розповіли на прес-конференції начальник штабу Харківського прикордонного загону Олексій Шепілов та начальник прес-служби загону Димитрій Горкольцев, у 2006 р. україно-російський кордон на ділянці, за яку несе відповідальність Харківський загін, перетнули 9,5 млн. чол. (85 тис. транспортних засобів). У середньому за добу в 2006 р. кордон перетинало більше 26 тис. чол. (2,5 тис. транспортних засобів). У період свят кількість осіб , що перетинають границю, збільшується приблизно в 2,5 рази.

У 1-му кварталі нинішнього року харківські прикордонники відмітили збільшення у 5,6 разів кількості виявлених незаконних мігрантів – 738 чол. (у відповідний період минулого року таких було виявлено 132 чол.). За словами О. Шепілова, таке збільшення у значній мірі приходиться на громадян Грузії, Узбекистану, Казахстану, країн Азії та Африки, які мешкали раніше в Росії. (Це в значній мірі пов’язано із заходами по відношенні до мігрантів, до яких вдалась останнім часом влада Російської Федерації).

Також за 1-й квартал 2007 р. прикордонники Харківського загону затримали 140 осіб, що більше, ніж за перші 3 місяці 2006 р., на 24 % (тоді було затримано 113 чол.).

Нагадаємо, що Харківський прикордонний загін створено 20 жовтня 1992 р. Він охороняє державний кордон з Росією в межах Харківської області. Контролює 6 прикордонних районів: Великобурлуцький, Вовчанський, Двуречанський, Дергачівський, Золочівський та Харківський. Загальна довжина державного кордону в межах ділянки, контрольованої Харківським загоном, становить 315,5 км (308,5 км – сухопутна, 7 км – річкова). Харківський прикордонний загін здійснює пропуск громадян у 18 пунктах пропуску (7 автомобільних, 8 залізничних, 3 авіаційних).

 Поділитися