MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Crimean Tatar human rights defender charged with 'discrediting' the Russian invaders on Facebook ‘Defeating Russia in this war increases the chances of making it face justice’ Yevgeniy Zakharov’s interview with the Media Detector NGO (Ukraine) У 2022 році у світі стратили 883 людини за рішенням суду — Amnesty InternationalCrimean Tatar human rights defender jailed for ‘resisting’ the Russian FSB who burst into his home and abducted himRussia is risking the life of imprisoned Ukrainian civic journalist on hunger strike Ордер для Путіна: що кажуть експерти та чи врятує Президента РФ міжнародний імунітет?‘Імовірність притягти до відповідальності Росію зросте після її поразки’. Інтерв’ю Євгена Захарова ‘Детектору медіа’Journalist sentenced to six years for reporting Russia’s bloodiest war crime in Mariupol Statement concerning HRW report on the use of landmines in UkraineЗаява щодо оприлюднення доповіді Human Rights WatchRussia demolishes Mariupol Drama Theatre to try to blame Ukraine for its most heinous war crime Ukraine’s penitentiary institutions and the warRussia wants 64-year-old Crimean Tatar to die in prison for refusing to collaborate in occupied Crimea Conflicting values and conflicting narratives: the case of Russia’s war on UkraineСуперечливі цінності та суперечливі наративи: війна Росії з УкраїноюAmnesty International’s 4 August statement. A response by the “Tribunal for Putin” initiativeDirector of Amnesty International in Ukraine resigns in protest calling controversial Amnesty press release 'a tool of Russian propaganda’ Заява Amnesty International – позиція ініціативи «Трибунал для Путіна»У рф 92 українським військовим висунули обвинувачення, що базується на дезінформації, – Amnesty International30 червня – головне за день

Після «визволення» Іраку, кількість страт у країні збільшилася

20.04.2007   
Георгій Кобзар
Китай, Пакистан, Іран і Ірак лідирують за кількістю приведених у виконання смертних вироків.

В 2006 році Ірак вийшов на четверте місце у світі за кількістю приведених у виконання смертних вироків, повідомляє The Daily Telegraph з посиланням на дані міжнародної правозахисної організації Amnesty International. За рік у Іраку були страчені 65 чол., включаючи двох жінок.

За цим сумним показником Ірак обганяють лише Китай, Пакистан та Іран – країни, чисельність населення яких значно вище.

Експерти з Amnesty International вважають, що складна ситуація в Іраку в сфері забезпечення безпеки не може служити виправданням масовому застосуванню страти. На доказ своїх слів вони наводять ту аргументацію, що із шестиразовим (у порівнянні з 2005 роком) ростом числа страт положення в країні ніяк не покращилося.

За кількістю винесених, але поки не здійснених вироків, що передбачають вищу міру покарання, з моменту американського вторгнення в країну Ірак також упевнено виходить у світові лідери.

Після скасування заборони на страту в 2004 році, в країні винесено вже 270 смертних вироків.

Одночасно із цим правозахисники висувають претензії й до іракської судової системи: на їхню думку, судочинство в Іраку не відповідає світовим стандартам, що приводить до масових порушень прав людини.

 Поділитися