MENU

Подібні статті

Омбудсмен вивчає інформацію про незаконне залучення школярів до політичних акційВідкритий лист Уповноваженому ВРУ з прав людини Н.І.КарпачовійДіти на МайданіНіколаєнко: Причетні до залучення школярів у мітингах коаліції покарані«Збирали сніг, топили і готували на ньому їжу» – багатодітна мама з Маріуполя«У розбомбленій Святогірській Лаврі ховались діти з Ізюма»«Я прожила 21 день з осколком у тілі. Мені пощастило»Геноцид у Маріуполі. Військові дії Росії в УкраїніЄвген Захаров: «Я сподіваюсь, що після перемоги Україна зміниться на краще, але за це треба буде боротися»Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 березня 2022 рокуРосія вже перевершила нацистський Третій Рейх, підступно наносячи ракетно-бомбові удари по УкраїніКОНЦЕПЦІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ ЯК УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАТЕГОРІЇ ЕВОЛЮЦІЇ РОЗУМУ: МЕТАПІДХІДМоніторинговий візит до ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)»25 жовтня – головне за деньЕТИЧНА ПОТУЖНІСТЬ СИСТЕМИ: МЕТАПІДХІДОпис справ, які розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2021 рокуТериторія запою, або Чому замість тверезого способу життя українці обирають смерть від чарки?У Харкові музикантам заборонили грати в парку. Музиканти виходять на протестОстаннє слово дитинства. Фашизм як спогадРФ: Політв’язень Олександр Шумков оголосив голодування

Чигиринська загадка

27.04.2007
Людмила Коваль

Куди заведе розслідування чигиринського інциденту Секретаріат омбудсмена?
Це питання виникає у зв‘язку з появою все пікантніших подробиць розслідування омбудсменом по факту залучення представниками Партії регіонів чигиринських школярів до політичних акцій в Києві.
Нагадаємо, що 6 квітня цього року в ЗМІ ( на телеканалі "1+1", в газеті "Україна молода", на радіостанціях "Німецька хвиля" і "Голос Америки", в тижневику "Кореспондент") з‘явилась інформація про те, що 3 квітня сорок чигиринських підлітків, без відома батьків, поїхали до Києва «на екскурсію» за гонорар у 40 грн. кожному. Організаторами «екскурсії», що закінчилась стоянням дітей на Майдані під біло-блакитними прапорами, стали керівники міського осередку Партії регіонів —депутат міської ради, голова батьківського комітету Чигиринської школи №3 Галина Кузьменко та депутат райради Володимир Грабовий. Як повідомив журналістам голова Чигиринської райдержадміністрації, учнів зібрали і вивезли автобусом ледь не вночі і без належного супроводу.
Міністр освіти, хоча і сприйняв інформацію як можливу провокацію, був шокований ситуацію з учнями Чигирина. Він підкреслив, що Закон про освіту забороняє втручатися у навчальний процес різним політичним партіям, а брати участь у мітингах можуть лише повнолітні студенти, і то після навчання, а не під час лекцій.
11 квітня Голова Харківської правозахисної групи звернувся до омбудсмена з проханням провести розслідування і вжити заходів , передбачених Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини» з приводу чигиринського інциденту.
Інцидент набув такого розголосу, що омбудсмену нічого не залишалося, як розпочати розслідування резонансної події.
Для початку, ніби оправдовуючи тривале зволікання чигиринським інцидентом, прес-служба Секретаріату Уповноваженого назвала звичним явищем участь студентів і школярів у вуличних акціях починаючи з 2004 року.
Ледь розпочавши своє розслідування чигиринського інциденту, мало публічна інституція омбудсмена оприлюднила на своєму Сайті заяву начальника управління СБУ в Черкаській області Івана Прокопенка про те, що поїздка учнів Чигиринської школи №3 до Києва здійснювалася винятково за згодою їхніх батьків. Така заява повністю суперечила розповіді директора Чигиринської школи Раїси Захарченко про події 3-4 квітня. За її твердженням 4 квітня батьки не знали, що їх діти в Києві, а були впевнені, що вони знаходяться в школі на уроках.
Щоб з‘ясувати їздили чигиринські школярі до Києва чи ні Ніна Карпачова спрямувала на Черкащину группу своїх фахівців. І тут почалось саме цікаве.
Приїхавши до Чигирина, представник омбудсмена Киримясов Геннадий Григорьевич почав вимагати від директора школи довідку, що діти до Києва не їздили(!). Про це 24 квітня розповів на прес-конференції в Києві голова Чигиринської райдержадміністрації Петро Литвин. Цікаво, пан Киримясов робив це з відома омбудсмена чи з власної ініціативи? А може в Секретаріаті дійдуть висновку, що голова Чигиринської райдержадміністрації говорив неправду?
На цій же прес-конференції пан Литвин повідомив, що напередодні приїзду до Чигирина представника омбудсмена до дітей та їхніх батьків приходили хлопці спортивної статури і погрожували, вимагали говорити представнику Уповноваженого, що діти до Києва не їздили, а були на городах (!).
Принаймні це свідчить, що хлопці спортивної статури не узгоджували свої дії з Секретаріатом омбудсмена, хоча і одні і другі, схоже хочуть досягти одного і того самого результату – об‘явити чигиринські події провокацією проти біло-блакитних.

 

 Поділитися