MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Омбудсмен вивчає інформацію про незаконне залучення школярів до політичних акційВідкритий лист Уповноваженому ВРУ з прав людини Н.І.КарпачовійДіти на МайданіНіколаєнко: Причетні до залучення школярів у мітингах коаліції покараніКасетними снарядами по “Сонечку” — мешканці Охтирки згадують перші дні війни ‘Наша головна мета — переконати Офіс прокурора МКС, що насильницька передача дітей до Росії — це геноцид’Старт зимового терору. Підсумки тижня‘Нічого взагалі не було. Все вигоріло’Побачити маму і здатися назад на довічнеВацлав Гавел і УкраїнаДорослі й діти у російській неволі. Підсумки тижня‘Я не звик до того, що у храмі 4 труни з бійцями’, — священник Віктор МаринчакВікторія Івлєва: ‘Я б ніколи не стала захищати Росію’Без мови немає України Таке враження, що Господь повідводив людей ‘Ходили якісь озброєні люди в камуфляжі’Допомога на мільйони. Волонтерська діяльність Харківської правозахисної групи у 2022 році‘Коли бомбила авіація, наш будинок підстрибував’‘Вірю, що скоро закінчиться війна та все буде добре’ Залишатися людиною за нелюдських умов

Чигиринська загадка

27.04.2007   
Людмила Коваль
Куди заведе розслідування чигиринського інциденту Секретаріат омбудсмена? Це питання виникає у зв‘язку з появою все пікантніших подробиць розслідування омбудсменом по факту залучення представниками Партії регіонів чигиринських школярів до політичних акцій в Києві.

Куди заведе розслідування чигиринського інциденту Секретаріат омбудсмена?
Це питання виникає у зв‘язку з появою все пікантніших подробиць розслідування омбудсменом по факту залучення представниками Партії регіонів чигиринських школярів до політичних акцій в Києві.
Нагадаємо, що 6 квітня цього року в ЗМІ ( на телеканалі "1+1", в газеті "Україна молода", на радіостанціях "Німецька хвиля" і "Голос Америки", в тижневику "Кореспондент") з‘явилась інформація про те, що 3 квітня сорок чигиринських підлітків, без відома батьків, поїхали до Києва «на екскурсію» за гонорар у 40 грн. кожному. Організаторами «екскурсії», що закінчилась стоянням дітей на Майдані під біло-блакитними прапорами, стали керівники міського осередку Партії регіонів —депутат міської ради, голова батьківського комітету Чигиринської школи №3 Галина Кузьменко та депутат райради Володимир Грабовий. Як повідомив журналістам голова Чигиринської райдержадміністрації, учнів зібрали і вивезли автобусом ледь не вночі і без належного супроводу.
Міністр освіти, хоча і сприйняв інформацію як можливу провокацію, був шокований ситуацію з учнями Чигирина. Він підкреслив, що Закон про освіту забороняє втручатися у навчальний процес різним політичним партіям, а брати участь у мітингах можуть лише повнолітні студенти, і то після навчання, а не під час лекцій.
11 квітня Голова Харківської правозахисної групи звернувся до омбудсмена з проханням провести розслідування і вжити заходів , передбачених Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини» з приводу чигиринського інциденту.
Інцидент набув такого розголосу, що омбудсмену нічого не залишалося, як розпочати розслідування резонансної події.
Для початку, ніби оправдовуючи тривале зволікання чигиринським інцидентом, прес-служба Секретаріату Уповноваженого назвала звичним явищем участь студентів і школярів у вуличних акціях починаючи з 2004 року.
Ледь розпочавши своє розслідування чигиринського інциденту, мало публічна інституція омбудсмена оприлюднила на своєму Сайті заяву начальника управління СБУ в Черкаській області Івана Прокопенка про те, що поїздка учнів Чигиринської школи №3 до Києва здійснювалася винятково за згодою їхніх батьків. Така заява повністю суперечила розповіді директора Чигиринської школи Раїси Захарченко про події 3-4 квітня. За її твердженням 4 квітня батьки не знали, що їх діти в Києві, а були впевнені, що вони знаходяться в школі на уроках.
Щоб з‘ясувати їздили чигиринські школярі до Києва чи ні Ніна Карпачова спрямувала на Черкащину группу своїх фахівців. І тут почалось саме цікаве.
Приїхавши до Чигирина, представник омбудсмена Киримясов Геннадий Григорьевич почав вимагати від директора школи довідку, що діти до Києва не їздили(!). Про це 24 квітня розповів на прес-конференції в Києві голова Чигиринської райдержадміністрації Петро Литвин. Цікаво, пан Киримясов робив це з відома омбудсмена чи з власної ініціативи? А може в Секретаріаті дійдуть висновку, що голова Чигиринської райдержадміністрації говорив неправду?
На цій же прес-конференції пан Литвин повідомив, що напередодні приїзду до Чигирина представника омбудсмена до дітей та їхніх батьків приходили хлопці спортивної статури і погрожували, вимагали говорити представнику Уповноваженого, що діти до Києва не їздили, а були на городах (!).
Принаймні це свідчить, що хлопці спортивної статури не узгоджували свої дії з Секретаріатом омбудсмена, хоча і одні і другі, схоже хочуть досягти одного і того самого результату – об‘явити чигиринські події провокацією проти біло-блакитних.

 

 Поділитися