MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Громадськість Антрацитівського району обговорює адміністративно-територіальну реформу

03.05.2007   
Зоряна Єгорова
У м. Антрацит відбувся тренінг «Як громадськості брати участь в обговоренні адміністративно-територіальної реформи».

27-28 квітня у м. Антрацит відбувся тренінг «Як громадськості брати участь в обговоренні адміністративно-територіальної реформи». Захід пройшов у рамках проекту «Влада та місцеві громади: діалог заради успіху адміністративно-територіальної реформи на Луганщині», що реалізовується Східноукраїнським центром громадських ініціатив за підтримки Фонду «Євразія» на кошти надані Агентством США з міжнародного розвитку. У тренінгу взяли участь представники державного, приватного та громадського секторів району: представники райдержадміністрації, депутати місцевих рад (районної, сільських та селищних), приватні підприємці, громадські активісти, представники політичних партій та місцевих ЗМІ. Формат тренінгу передбачав:

·  обговорення проблем у громадах району, обумовлених існуючим розподілом владних повноважень і територіальним устроєм;

·  пошук шляхів вирішення проблем району у розрізі адміністративної реформи;

·  ознайомлення учасників із технологіями участі громадськості у прийнятті місцевих рішень та практичне їх опрацювання.

В ході тренінгу учасники говорили про численні проблеми району, пов’язані з існуючим адміністративно-територіальним поділом. Найчастіше згадувалося про віддаленість центрів надання соціальних послуг, відсутність транспортного сполучення між населеними пунктами, великі диспропорції рівня життя сільських та міських мешканців. Наприклад, безробітним с. Іванівна для щомісячної реєстрації у районному центрі зайнятості необхідно долати близько 70 км, щоб отримувати допомогу по безробіттю. Піднімалась також і проблема медичного обслуговування вагітних і немовлят з сіл: часто, відстань від села до районного пологового будинку є значною, що відбивається на здоров’ї майбутніх мам та дітей (наводились конкретні приклади). Відсутність транспортного сполучення між селами, роками неремонтовані дороги та, як наслідок, ускладнене діставання до адміністративних центрів також називались учасниками в ході тренінгу. Учасники тренінгу ознайомилися з наступними формами участі громадськості у прийнятті рішень: місцева ініціатива, громадські слухання та загальні збори громадян. Відтренували їхнє проведення. Населені пункти Антрацитівського району не мають статутів територіальних громад, які б регулювали процедурні питання проведення заходів за активної участі самих громадян. Однак, незважаючи на це, мешканці Антрацитівського району продемонстрували належний рівень володіння та використання інструментів громадської участі у повсякденному житті.

Загалом, учасники підкреслили актуальність питань, що піднімалися на тренінгу. Зокрема, серед обговорених тем, найбільш корисними, на думку учасників, були: питання існування анклавів та міст-матрьошок на території Антрацитівського району, проблеми транспортного сполучення, форми участі громадян у здійсненні реформи, ставлення мешканців до майбутньої реформи, проблеми фінансування, відсутність райцентру, медичне обслуговування, ремонт доріг. Уся інформація, отримана в рамках дводенного заходу, буде узагальнена та розміщена у брошурі «Адміністративно-територіальна реформа: бачення місцевих громад Луганщини», а також буде донесена до депутатів відповідних комісій Верховної Ради України, профільних міністерств Кабінету Міністрів України. Завершальним заходом проекту стануть дебати у м. Луганську, присвячені адміністративно-територіальній реформі. До складу команд дебатантів будуть включені учасники проектних заходів із Старобільського та Антрацитівського районів.

Контакти: Східноукраїнський центр громадських ініціатив, м. Луганськ, 30-й кв., буд. 2, кв. 14, 91005,

e-mail: [email protected],

Тел./факс: (22)491374,

Керівник проекту – Володимир Щербаченко.

 Поділитися