MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міжнародна Амністія про тортури в Україні

24.05.2007    джерело: www.bbc.co.uk

Україна депортує біженців на можливі тортури і систематично катує у власних в’язницях, вважають міжнародні правозахисники.

Міжнародна Амністія оприлюднила нову доповідь стану з дотриманням прав людини у світі і зокрема в Україні.

Зокрема занепокоєння викликає епідемія туберкульозу в українських в’язницях. Україна займає 8 місце з поширення туберкульозу в Євразії. Попри звернення ООН до уряду України із закликом гарантувати права людини при позбавленні волі, хворим на туберкульоз не надають умов з огляду на хворобу. В одному випадку 20 хворих в’язнів утримувалися у шестимісній камері.

Міжнародна Амністія відзначає, що у квітні 2006 року МВС наказало при затриманні підозрюваних повідомляти їм про їхні права, але пізніше так і не надіслало інструкції міліціонерам, як саме це слід робити. У вересні 2006 року Україна ратифікувала протокол угоди ООН проти тортур, але з 6 випадків звинувачень міліції у тортурах, лише у двох випадках відбулося слідство.

У лютому 2006 року Україна видала властям Узбекистану 11 біженців, як розшуковувалися за подіями в Андижані, де узбекські війська розстріляли масову демонстрацію. Тоді загинули сотні людей, і доля депортованих з України біженців невідома. Таким чином, на думку Міжнародної Амністії Україна порушила міжнародні стандарти, оскільки позбавила права на апеляцію біженців, які отримали цей статус в Україні легально.

Справа Георгія Гонгадзе в Україні залишається не розслідуваною. Попри арешт трьох підозрюваних у скоєнні вбивства, Рада Європи висловила розчарування через відсутність прогресу в розслідуванні замовників вбивства. Міжнародна Амністія зауважує, що мати Георгія висловила недовіру суду і припинила відвідувати засідання.

Міжнародна Амністія також зазначає, що у регіонах України відбуваються поодинокі випадки антисемітських та расистських образ. При цьому цитується, що за підрахунками союзу Рад євреїв колишнього Радянського Союзу в Україні мали місце 6 антисемітських нападів і 18 актів вандалізму синагог.

Європейський Центр з прав Рома закликав уряд України забезпечити циганів в Україні документами, оскільки без паспортів вони позбавлені прав на освіту, охорону здоров’я та забезпечення житлом.

 Поділитися