MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подання прокурора про усунення порушення вимог КПК з питань тримання осіб в ІТТ

04.06.2007   

ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

ПРОКУРАТУРА

Горностаївського району

Херсонської області

74600 смт. Горностаївка, вул.. Торгова, 10-а

тел/факс 8(05544) 4-13-76

05.02.2007 року №13/180 вих. 07

Начальнику Горностаївського РВ

УМВС України в Херсонській області

Підполковнику міліції

Фаустову О.Г.

ПОДАННЯ

Про усунення порушення вимог кримінально-процесуального закону

з питань тримання осіб в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України

Прокуратурою Горностаївського району перевірено стан додержання вимог кримінально-процесуального закону з питань тримання осіб в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області.

Встановлено, що 04 січня 2007 року о 05 годині працівниками ВКР Каховського РВ УМВС України в Херсонській області в м. Каховці затримано Солдатенка Миколу Івановича, 1951 року народження, який розшукується компетентними органами Туркменістану для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення на території цієї країни злочину, передбаченого ст.ст. 107 ч.2 п. е, и, к; 111 КК Туркменістану, тобто, умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя, вчинене із хуліганських спонукань відносно двох або більше осіб, повторно.

Постановою слідчого СВ ОП Азатликського етрапу м. Ашхабада від 07.07.1999 р. Солдатенко М.І. був об’явлений у відповідності зі ст.204 КПК Туркменістану у розшук.

Затримання проведено на підставі постанови прокурора Азатликського етрапу м. Ашхабада від 07.07.1999 р. про обрання стосовно Солдатенка М.І. запобіжного заходу у вигляді арешту.

Разом з тим, 04 січня 2007 року о 14.50 годині Солдатенка М.І. доставлено і поміщено до ІТТ Горностаївського РВ УМВС України у Херсонській області. 10.01.2007 року за постановою Каховського міжрайонного суду стосовно нього обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Таким чином, без відповідного рішення місцевого суду Солдатенков М.І. незаконно перебував в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України у Херсонській області із 07 до 10 січня 2007 року, тобто три доби. Не вжито жодних заходів щодо своєчасного вирішення питання про обрання Солдатенку М.І. відповідного запобіжного заходу, передбаченого законом.

Незважаючи на це, працівниками Горностаївського РВ УМВС України взагалі не повідомлено прокурора Горностаївського району про перебування Солдатенка М.І. в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України. Про затримання Солдатенка М.І. на території міста Каховки та його тримання в ІТТ не було також поінформовано Каховського міжрайонного прокурора.

Крім того, відповідно до положень ст..38 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року, яка є чинно. Для обох країн і яка є частиною національного законодавства України, компетентні органи країни, громадянина якої затримано на території іноземної держави, звертаються до компетентних органів цієї держави із письмовим запитом про видачу такої особи. До запиту додаються оригінали або завірена копія обвинувального вироку або постанови про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Разом з тим, пунктом 1 ст.61 Конвенції передбачено, що у термінових випадках компетентні органи запитуючої Сторони можуть звертатись із запитом про тимчасовий арешт розшукуваної особи. Компетентні органи запитуваної сторони вирішують це питання відповідно до свого законодавства.

04 січня 2007 року до УКР УМВС України в Херсонській області відповідно до вимог п.1 ст.61 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, 1993 року, надійшов запит компетентних органів Туркменістану про попереднє затримання громадянина Туркменістану Солдатенка М.І. і клопотання про його видачу.

З метою забезпечення компетентними органами України виконання вимог Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, 1993 р., стосовно видачі громадянина Туркменістану правоохоронним органам Туркменістану, яка можлива лише за умови перебування його під вартою, положенням Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, ч.2 ст.29 Конституції України передбачено, що відповідно до яких ніхто не може бути заарештований або триматись під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду, в порядку, встановленому законом, та на підставі постанови Пленуму Верховного Суду України №16 від 08.10.04 р. „Про деякі питання застосування законодавства, яке регулює порядок і строки затримання 9арешту) осіб при вирішенні питань, пов’язаних з їх екстрадицією”.

Таким чином, неналежне виконання своїх обов’язків працівниками Горностаївського РВ УМВС України призвело до тримання в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України понад встановлений законом строк та внаслідок недостатнього контролю з боку керівництва Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області.

На підставі викладеного, керуючисьст.23 Закону України „Про прокуратуру”,

ВИМАГАЮ:

1. Розглянути подання та провести службову перевірку щодо неналежного виконання своїх службових обов’язків працівниками Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області у зв’язку з порушенням вимог закону щодо тримання осіб в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України.

2. Вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності конкретних осіб, винних в порушенні вимог законодавства.

3. Про результати розгляду подання та вжиті заходи реагування в місячний строк повідомити прокурора району.

Прокурор

Горностаївського району

Радник юстиції С.В. Дубров

 Поділитися