MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Після закінчення кризи Карпачова додумалась до гарячої лінії100 днів Ніни КарпачовоїНіна Карпачова - Омбудсмен від Бога, чи від коаліції?Закон про Омбудсмена розтлумачить Конституційний СудКонституційне подання народних депутатів України до Конституційного Суду України про необхідність офіційного тлумачення частини 1 статті 7, частини 2 статті 8 Закону України „Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”Поступ громадянської революції: Омбудсмен береться під контрольЗабавы позадиПрава человека – вне политикиВідкритий лист до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Ніни КарпачовоїОПОРА: Заява з нагоди обрання нового омбудсменаПартія регіонів визначатиме політику в царині прав людиниЗавтра вибори Уповноваженого Верховної Ради з прав людиниСтворена група контролю за діяльністю ОмбудсменаДіяльність омбудсмена -- під контроль суспільства!Почему я подал иск к Морозу?Подано позов до Олександра МорозаЗа час російської окупації у Криму були зафіксовані 24 випадки переслідування дітейПаспортизація по-російськи: під загрозою втрати майна і депортації‘Русские солдаты останавливали машину с хлебом — хлеб выбрасывали и машиной переезжали. Чтобы людям нечего было есть’В Росії засудили чотирьох кримськотатарських активістів: разом вони отримали 53 роки ув’язнення

Передові технології захисту прав людини від Омбудсмена

05.06.2007    джерело: www.maidan.org.ua
26 травня в ЗМІ з‘явилася інформація про те, що з метою посилення парламентського контролю за дотриманням конституційних прав громадян, у відповідності до ст.101 Конституції і закону України «про демократичний громадський контроль над Військовою організацією і правоохоронними органами держави» в Секретаріаті Омбудсмена цілодобово працює гаряча лінія. В заяві прес-служби Омбудсмена, зокрема, говорилося: «"Граждане Украины, в том числе и военнослужащие, в случае нарушения их конституционных прав или возникновения угрозы такого нарушения, могут обращаться к уполномоченному по правам человека на горячую линию, которая работает круглосуточно, по телефонам 253-75-89 или 253-80-04".
27 травня в Києві, на стадіоні «Олімпійський» сталося безпрецедентне побиття «Беркутом» сотень безневинних людей за те, що кілька футбольних фанів запалили пару факелів. Міліцією було затримано 22 особи за звинувачення у непокорі і опорі міліції.
Усі послідуючі дні ми ( і не тільки ми) намагалися додзвонитися на гарячу лінію в Секретаріаті Омбудсмена. Марно. Вдень там постійно зайнято, а ввечері на цілодобовій "гарячій лінії" спрацьовує автовідповідач, який пропонує залишити своє повідомлення після гудка.
Захист прав людини з допомогою автовідповідача – це чергове ноу-хау від Карпачової. Хоча важко уявити яку допомогу чи консультацію може отримати людина в екстремальному випадку від такої «гарячої лінії».
Якщо ж порівняти новини розміщені на сайті Омбудсмена до подій 27 травня і після них, то складається враження, що наріжним каменем правозахисту в Україні є проблема перепоховання з Естонії в Україну останків двох українських вояків, що загинули під час другої світової війни.

 Поділитися