MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Конгрес депутатів Іспанії ухвалив рішення щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору з нагоди 75-ї річниці трагедії.

07.06.2007   
У тексті рішення вшановується пам’ять мільйонів невинних жертв, спричинених Голодомором, засуджується зневага до людського життя з боку сталінського режиму та висловлюється підтримка зусиллям Уряду України щодо міжнародного визнання Голодомору.

Світовий Конґрес Українців про Голодомор в іспанських Кортесах

30 травня 2007 р. Конґрес депутатів Іспанії ухвалив рішення про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. з нагоди 75-ої річниці трагедії. Проект рішення був внесений за ініціативою партії „Конвергенція і Єднання.”
У остаточному тексті Конґрес депутатів Іспанії вшановує мільйони невинних жертв Голодомору; нагадує про тоталітарну брутальність сталінського режиму, який зневажав права людини і призвів до мільйонних жертв; засуджує зневагу до людського життя та прав людини, що характеризують тоталітарні режими – сталінський та гітлерівський; підтримує зусилля Уряду України про міжнародне визнання Голодомору; відзначає, що незалежна і демократична Україна є найкращим гарантом того, щоб подібна жорстокість щодо українського народу більше не повторилася; а в кінці закликає українську владу поглиблювати співпрацю з Європейським Союзом та країнами-сусідами, зокрема з Росією.
За інформацією Посольства України в Мадриді партією „Конвергенції і Єднання” було подано текст оригінальної версії рішення, що включало декларацію, що „штучний український голод 1932-1933 рр. – це справжній геноцид згідно визначення Конвенції Націй” (малася на увазі Конвенція Геноциду Об’єднаних Націй з 1948 року). Однак на вимогу правлячої Іспанської соціалістичної робітничої партії ця декларація була виключена. У оригінальному тексті також не було сказано про „співпрацю з ЄС та країнами-сусідами, зокрема з Росією”. Це було чомусь додано опозиційною Народною партією та аргументувалося відсутністю остаточної домовленості між Україною та РФ щодо транспортування енергоносіїв до ЄС. Однак не вияснено, що спільного є між цим питанням та Голодомором 1932-1933 рр.
Незважаючи на все, ухвалення Конґресом депутатів Іспанії рішення про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. є важливим кроком до міжнародного визнання Голодомору. Велика заслуга у цьому належить Посольству України в Мадриді, а також новій українській громаді в Іспанії. Сильніші резолюції, які включають слово „геноцид”, представлені цією громадою на регіональному рівні в Іспанії. Конґрес депутатів Іспанії – це десятий парламент, який прийняв резолюцію та рішення у цій справі. Подаємо список інших держав, парламентами яких було визнано Голодомор 1932-1933 рр.: Аргентина, Австралія, Естонія, Канада, Литва, Польща, США, Угорщина й Україна.

6 червня 2007 року  Світовий Конґрес Українців

 Поділитися