MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисники домоглися скасування з 5 червня Положення про масові заходи у Дніпропетровську

11.06.2007   
Апеляційний адміністративний суд Дніпропетровської області залишив рішення Бабушкінського суду в силі. Таким чином, з 5 червня Положення про масові заходи у Дніпропетровську (найбільш “драконівське” з усіх подібних положень в Україні) втратило чинність.

Апеляційний адміністративний суд Дніпропетровської області 5 червня розглянув скаргу Дніпропетровського міськвиконкому (ДМВК) на рішення Бабушкінського районного суду міста. Раніше цей районний суд за позовом члена громадської ради УМВС м.Дніпропетровська, голови місцевої громадської організації “Республіка” Андрія Шуляка визнав неконституційним Положення ДМВК про масові заходи.

Апеляційний Суд залишив скаргу ДМВК без задоволення і залишив рішення Бабушкінського суду в силі.

Таким чином, з 5 червня Положення про масові заходи у Дніпропетровську (найбільш “драконівське” з усіх подібних положень в Україні) втратило чинність.

Це важливий прецедент і перемога правозахисників.

У справі оголошено поки що резолютивну частину. Звісно Дніпропетровський міськвиконком швидше за все подасть касаційну скаргу на це рішення апеляційного суду, проте воно не має багато шансів на успіх.

Володимир Чемерис,

Інститут „Республіка”

 Поділитися