MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Праця українських дітей на полях ’руйнує їхнє майбутнє’

12.06.2007    джерело: www.bbc.co.uk

Щонайменше одна дитина гине, а 15 – травмуються під час сільськогосподарських робіт в Україні кожного року.

Про це експерти говорять у Всесвітній день боротьби за ліквідацію дитячої праці, який відзначають 12 червня.

Нині захисники прав дітей в Україні сконцентрувалися на боротьбі з найгіршими формами дитячої праці – в основному, у сільському господарстві, де, за їхніми словами, працює найбільше економічно активних дітей.

За оцінками фахівців, більше сорока відсотків дітей працюють у шкідливих умовах. П’яту частину змалку залучають до важкої фізичної праці. Багато таких дітей часто хворіє. Нерідко польові роботи призводять до втрати кінцівок...

Але керівник міжнародної програми з викорінення найгірших форм дитячої праці в Україні Тетяна Міненко каже, що ще більше наслідки цього явища проявляться у майбутньому.

“Діти, які працюють у сфері сільського господарства, є найпасивнішими і не мають жодних життєвих навичок і планів. Це є абсолютно руйнівною картиною для довготривалої перспективи.”

Через польові роботи частина працюючих дітей постійно пропускає заняття в школі.

Експерти відокремлюють звичайну допомогу батькам від експлуатації. Якраз остання заважає навчанню, відбувається з примусу старших, шкодить здоров’ю та психіці дітей.

Її прояви мають місце через скрутну ситуацію на селі, де рівень заробітної платні найнижчий. За словами експертів, дитяча праця споконвіку була частиною процесу виховання у сільській родині, але тепер вона перетворилася на засіб її виживання.

Попри те, що фахівці б’ють на сполох, востаннє держкомітет статистики проводив дослідження у цій сфері сім років тому. Тоді встановили, що майже 150 тисяч українських дітей працюють в сільському господарстві.

Як змінилася їх кількість донині – не відомо. Імовірно лише, що частина фруктів та овочів, які жителі українських міст споживають щодня, зрощена дитячими руками.

 Поділитися