MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Суперечка про Музей радянської окупації в УкраїніВ Києві створено і функціонує «Музей совєтської окупації»21 травня Президент України Віктор Ющенко видав Указ № 431/2007 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років»Україна вшанувала пам’ять жертв сталінського режиму.20 травня. День Пам’ятіСтоличні волонтери приводили до ладу територію заповідника Биківнянські могилиУ Києві перепоховали останки 817-ти жертв політичних репресій 30-их роківШлях крізь БиківнюВ Одесі вшанували жертв комуністичних репресійА кому не нужна правда, тов. Гинзбург?В урочищі Саліна вшанують пам’ять жертв комуністичних репресійУ Тернополі вшанують пам’ять краян, закатованих більшовиками«Великий терор»: 1937–1938. Коротка хронікаРік Великого ТероруСБУ розсекретила документи про політичні репресії в УкраїніЮщенко вшанував жертв Великого тероруРозстріляли й кинули до одної ями: на Херсонщині знаходять нові похованняВдруге в останню путь: юридичний погляд на перепохованняВ Ізюмі знайшли масове похованняЗнайдено вже третє місце масового поховання під Маріуполем

Ще одна братня могила в Одесі. У сталінські часи кожен десятий одесит був репресований#

15.06.2007    джерело: www.radiosvoboda.org
З’ясувати, що тут були поховані саме політичні репресовані вдалося активістам товариства Одеський меморіал та організаціям, які об’єднають колишніх репресованих. Вони збирали свідчення, вивчали архівні матеріали. За їхніми даними, масові розстріли відбувалися у 1937 році

В Одесі виявили масове поховання політрепресованих. Про це сьогодні під час засідання виконкому міськради повідомив Одеський міський голова Едуард Гурвіц. Він запевнив, що міська влада зробить все необхідне для вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Виявлене поховання - на околиці причорноморського міста на шостому кілометрі “Овідіопольської дороги”.

3,000 -- 6,000 жертв

За даними, якими володіє державна комісія з увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій при Кабміні, у братській могилі - тіла від трьох до шести тисяч розстріляних у часи сталінських репресій мешканців Одеси і області. Приблизна територія масового захоронення сягає 180 на 110 метрів і 6 метрів у глибину.

З’ясувати, що тут були поховані саме політичні репресовані вдалося активістам товариства Одеський меморіал та організаціям, які об’єднають колишніх репресованих. Вони збирали свідчення, вивчали архівні матеріали. За їхніми даними, масові розстріли відбувалися у 1937 році. У сталінські часи репресований був кожен десятий одесит. (А це і розстріли, і заслання до Сибіру).

Овідіопольська дорога – дорога смерті

Укладач “Одеського мартиролога”, присвяченого пам’яті жертв репресій у часи радянської влади Георгій Разумов каже, що у тридцяті роки минулого століття розташована на околиці Одеси “Овідіопольська дорога” перетворилася у справжню “дорогу смерті”. Саме цією дорогою з Одеси вивозили трупи страчених людей. Їх ховали на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги.

За розпорядженням мера Одеси Едуарда Гурвіца, впорядкуванням території, де виявлене масове поховання, опікуватиметься генеральний директор Міжнародного аеропорту “Одеса” Світлана Кобилянська, бо саме на території цього комунального підприємства і виявили людські рештки.

Нині міська влада вивчає можливість перепоховання тіл на Західному цвинтарі Одеси, або після завершення ексгумації та впорядкування території на шостому кілометрі Овідіопольської дороги встановлення тут меморіального комплексу.

У разі проведення ексгумації тіл жертв полі репресій вона, за словами фахівців, триватиме до трьох місяців.

 Поділитися