MENU

Подібні статті

Будівництво шкіл для ВІЛ-інфікованих дітей на межі зривуРома України: голоси з пекла війни. Дискримінація, епідемія, війна20 січня – головне за деньЯк ми всі піддаємося впливу російської пропаганди, не помічаючи цього9 грудня – головне за деньЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 58-59/ Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.01.2021 ‒ 31.01.2021 5 листопада – головне за деньЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 49–50 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.09.2020 ‒ 30.09.202026 липня – головне за деньОпис справ, які розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2021 рокуПрава в’язнів на охорону здоров’я та медичну допомогу (матеріали вебінару ХПГ 18.06.2021)Моніторинговий візит до Хролівського виправного центру № 140Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 40 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 04.05.2020–08.05.2020 5 травня – головне за деньСьогодні – 35-а річниця аварії на Чорнобильській АЕСКрим, Донбас, домашнє насильство, – доповідь HRWКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2020 рокуУ Сирії чекають на евакуацію сто українських жінок і дітейКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2020 рокуЗвіт про візит до Кам’янської виправної колонії № 34

Громадські організації України, які захищають права людей з вірусом імунодефіциту, обурені заявами Ніколаєнка

21.06.2007 | www.5tv.com.ua
Громадські організації України, які захищають права людей з вірусом імунодефіциту, звертаються до президента і прем’єра, щоб ті засудили недавні висловлювання міністра освіти Станіслава Ніколаєнка.
Той днями на одному із телеканалів висловився за те, щоб діти із вірусом імунодефіциту НЕ навчалися разом із здоровими дітьми. Активісти вважають такі міркування міністра дискримінацією ВІЛ-позитивних людей і порушенням їхніх законних прав. В ефірі 5-го каналу міністр пом’якшив свою заяву, водночас, засвідчив, що всіх упереджень він сам іще не позбувся.
Станіслав Ніколаєнко, міністр освіти і науки: "Це складне питання і для України і для світу. Ми не повинні вішати ярлик на цих дітей. .Але ми чітко повинні розуміти, якщо існує загроза суспільству, ми повинні вживати адекватні заходи. Хай діти навчаються. Але при яких умовах вирішать фахівці."
Зазначимо, що нині в Україні на медичному обліку перебуває 6 тисяч 278 дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями. Такі діти не становлять загрози інфекції іншим дітям, адже вірус не передається побутовим шляхом, а тільки через кров. Конвенція прав дитини ООН вимагає дотримання всіх прав таких дітей, недопущення їхньої дискримінації та нерозголошення діагнозу.

 Поділитися