MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Оператори мобільного зв’язку та МОМ запроваджують безкоштовний номер 527 з протидії торгівлі людьми в УкраїніВ Одесі СБУ накрила порностудіюПозбавлення волі за торгівлю людьмиДопомога українцям за кордономУ Харкові накрили модельне агентство, яке відправляло дівчат у рабствоПравоохоронці перекрили секс-канал з України до ТуреччиниКартопля під обстрілами та корови на мінному полі — 11 мешканців Грушувахи кілька місяців жили на лінії фронтуПошук убивць Макса Левіна, діти на лінії фронту, 10 років за депортацію — підсумки тижняЮНІСЕФ: з 2014 року на лінії розмежування пошкоджено 750 навчальних закладівСтихійні поховання біля лінії розмежування: в садках, ярах, воронках від снарядів Товари, які дозволено перевозити через лінії зіткнення, – перелік затвердженоПовідомлення місії СММ ОБСЄ щодо моніторингу ситуації  на 2017 навчальний рік у школах поблизу лінії зіткнення з обох її боківВійна без лінії розмежування…Система перепусток для перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО піддає людей смертельній небезпеціЗ «гарячої лінії» на відповідь чекати… 31 деньУ день виборів журналісти зможуть отримати правову допомогуЕксперт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компроматуЛьвівські авіалінії: дерибан продовжуєтьсяПісля закінчення кризи Карпачова додумалась до гарячої лініїСуд встановив, що намети «Харків’янина» не загрожують громадському порядку

«Гарячі лінії» в Україні для жертв торгівлі людьми

24.06.2007    джерело: www.radiosvoboda.org
Двадцять операторів «гарячих телефонних ліній» для допомоги жертвам торгівлею людьми підготує місія ОБСЄ у Києві. Серед тих мільйонів громадян України, які їдуть за кордон на заробітки, чимало таких, котрі стають жертвами нелегального ринку праці і міжнародного криміналітету.
Запобігти цим ситуаціям або ж допомогти ошуканим – така мета «гарячої лінії». На будівництвах Києва, Донецька, Одеси чути турецьку мову: власники будівельних компаній привозять працювати в Україну фахових робітників. Тому що кількість кваліфікованих українських будівельників скорочується – вони їдуть у країни Євросоюзу або до Росії на заробітки. Сподіваються там заробити, щоб утримувати родину, яка лишається тут, і часто стають жертвами «торговців людьми».
«Залишились і без заробітку, і зі втраченим здоров’ям»
Житомирянка Марія Кунчук, яка є координатором центру допомоги таким людям, розповіла: «В (Житомирській) області, в одному з віддалених районів масово вивозили чоловіків на заробітки до Росії. У них відбирали документи, і вони там працювали у надзвичайно важких умовах, жили фактично у бараках, які самі збили з дощок і спали на нарах. Зарплати їм не виплачували, і людина, яка їх привезла туди, забирала їхню зарплату.... І вони, таким чином, залишились і без заробітку, і зі втраченим здоров’ям».
Подібних історій можна почути чимало у будь-якому куточку України, оскільки тисячі заробітчан потрапляють у такі ж «пастки» і у Росії, і у країнах Євросоюзу.
Голова представництва Міжнародної організації з міграції Джеффрі Лабовіц вважає, що одна з головних причин виникнення таких ситуацій – це відсутність інформації у потенційних заробітчан і слабка координація українських та європейських інституцій у торгівлі людьми
Джеффрі Лабовіц: «Ми співпрацюємо з українським урядом і неурядовими організаціями, щоб запобігти нелегальній трудовій міграції з України, щоб надати тим, хто шукає заробітку за кордоном, про ті ризики, які на них чекають. Ми координуємо наші зусилля і з міжнародними організаціями, такими як ОБСЄ, ООН, європейськими інституціями. Тільки спільно можна зупинити ті процеси, які перетворили Україну на одне з найбільших джерел нелегальної міграції в Європі».
Щоб не потрапити до рук шахраїв і торговців людьми
Але за відсутності належного захисту праці, достойних зарплат в Україні її робітники і надалі шукатимуть кращої долі за кордоном. Ініціативу ОБСЄ започаткувати «гарячу лінію» у різних містах України охоче підтримують і експерти Євро-центру, і представники українських громадських організацій.
Марія Кунчур каже, що у Житомирі «гаряча лінія» стала у нагоді не лише заробітчанам: «Найбільше хвилює людей проблема насильства у сім’ї, люди шукають шляхи виходу з цієї ситуації. Але найбільше – це виїзд за кордон з метою працевлаштування. Телефонує в основному молодь. Цікавляться працевлаштуванням за кордоном – легальним: як забезпечити безпеку виїзду за кордон, ще тут у нас в Україні, і ми надаємо їм таку консультацію, на що звернути увагу, щоб не потрапити до рук чи шахраїв, чи торговців людьми».
А координатор проекту ОБСЄ Олеся Олешко зазначає, що на нинішньому семінарі у Києві майбутні оператори «гарячих ліній» – представники громадських організацій – вивчають досвід Росії, Ізраїлю, Боснії і Герцеговини. Їхнім завданням буде не лише надати інформацію або психологічну допомогу, але і попередити можливе порушення прав людини з боку працедавця.

 Поділитися