MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ECHR slams Ukraine over detention which triggered anti-Roma riots in Odesa oblastRussians imprisoned 14-year-old boy and girls in Kherson and Mykolaiv oblasts Two Ukrainian believers sentenced to six years in Russian-occupied Crimea for a Zoom conversation about the Bible270 днів повномасштабної російсько-української війни у Харківській області Russians deliberately beat Ukrainian haemophiliac, threaten to rape his 17-year-old sister in front of her fatherChildren trained to be ‘Putin’s faithful soldiers’ in Russian-occupied Crimea Росія продовжує обстрілювати лікарні й вбивати мирних мешканців: у Сумській області загинув 15-річний хлопець День пам’яті втрачених видів: через війну потерпають рідкісні тварини, що мешкають у степовій зоні — WWF-Україна Війна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимLecturer beaten, ‘tried’ and imprisoned in Russian-occupied Crimea for a Ukrainian patriotic song Борис-Романченко-штрассе: у Лейпцигу вулиця носитиме ім’я загиблого від російської ракети харків’янинаУ США говорять про ‘системність’ злочинів Росії на фоні визнання її державою-терористом з боку НАТОУ Херсоні знайшли списки поліціянтів-колаборантів — ДБРПолітичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестівUkrainian civic journalist faces 8-year sentence for exposing healthcare lies in occupied Crimea Russia seeks 18-year sentence in conveyor belt ‘trial’ of Crimean Tatar Crimean Solidarity activist У Куп’янську-Вузловому знайшли тіло чоловіка, ймовірно закатованого російсськими військовимиNo end to Russia’s brutal reprisals against imprisoned 66-year-old historian of the Soviet Terror Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 листопада 2022 року

УНІАН розпочинає випуск нового інформаційно-аналітичного тижневика «Права людини»

07.08.2007   

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник генерального директора УНІАН Валерій Нечипоренко.
За його словами, впродовж шести місяців – з 1 серпня 2007 року по 1 лютого 2008 року - агентство випускатиме інформаційно-аналітичний щотижневий вісник, який збиратиме, систематизуватиме, оброблятиме та аналізуватиме інформацію про дотримання прав людини в Україні та висвітлюватиме діяльність правозахисних громадських організацій і громадських рад при органах державної влади, поширюватиме її для використання центральними та регіональними засобами масової інформації.
В рамках проекту агентство створить спеціальний сайт, присвячений правовій проблематиці, де у популярній, доступній і цікавій формі подаватимуться новини правозахисників.
Також щомісяця УНІАН проводитиме прес-конференції і круглі столи за тематикою проекту, де на розгляд громадськості і ЗМІ будуть виноситися ключові аспекти розвитку України як правової громадянської держави.
«Ініціатива є «піонерською» в Україні, бо до цього часу ЗМІ не виділяли окремим напрямком своєї роботи сферу прав людини. Всією роботою і контактом із суспільством займалися самі правозахисники. В багатьох ЗМІ можна побачити, що тема прав людини опиняється в криміналі, і це максимальне розуміння терміну «права людини» журналістами. Хоча права людини по своїй суті є визначенням рівня справедливості в стосунках громадянина і держави», - заявив в ході презентації виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.
За словами виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Євгена Бистрицького, українські політики не створюють умов для розвитку громадських організацій, громадянського суспільства як такого, яке могло б вимагати підзвітності від органів державної влади. «Тому важливо, щоб громадські організації мали можливість доносити до населення результати своєї роботи через ЗМІ», - переконаний Є.Бистрицький.
Як повідомила редактор інформаційно-аналітичного тижневика «УНІАН - Права людини» Тетяна Печончик, в ході проекту УНІАН пропагуватиме серед населення, керівників і спеціалістів, співробітників ЗМІ правові знання, популяризуватиме ідеї та норми правового суспільства в українських друкованих та електронних засобах масової інформації. ЗМІ отримають канал оперативної, точної, доступно викладеної правничої інформації, насамперед – щодо діяльності правозахисних організацій та громадських рад при органах державної влади, якої, враховуючи рівень розвитку українського суспільства і його інституцій, поки що дуже бракує.

за материалами УНІАН
 Поділитися