MENU

Міжнародний Катинський моторейд проїхав Харковом

31.08.2007 | www.otb.com.ua
Світлана Маренич

Вже всьоме Міжнародний Катинський моторейд проводиться у Харкові і цього року зібрав сто учасників.

Про це повідомили в Генеральному Консульстві Республіки Польща в Харкові. 30 серпня, після зустрічі з працівниками консульства, учасники моторейду зустрілися з харків’янами на центральній алеї парку імені Горького.

Учасники сьомого міжнародного Катинського моторейду приїхали до Харкова із запізненням на три години. Кажуть, сьогодні для руху дорогами на мотоциклах – несприятлива погода, до того ж, дороги в Україні не з кращих. Командор міжнародного Катинського моторейду Віктор Венгжин розповідає, що минулого року теж шлях Україною та Росією був не з легких. Зі слів учасників моторейду, на території України та Росії є три масових поховання польських офіцерів. Та наразі ведуться дослідження поховань у Києві часів другої світової війни, де є останки як поляків, так і українців.

Віктор Венгжин, командор Міжнародного Катинського моторейду «Ми поклали вінки в місцях, де ведуться ексгумаційні роботи. Ми ночували в наметах. Також поклали вінки і до православних хрестів, яких там теж дуже багато».

Після відвідання Генерального консульства Польщі в Харкові учасники моторейду поїхали до Меморіалу жертв тоталітаризму у П’ятихатках, де поховано майже чотири тисячі польських офіцерів, яких розстріляли тисяча дев’ятсот сорокового року війська НКВС. 31 серпня зранку учасники моторейду перетнуть українсько-російський кордон, бо далі в їхньому маршруті – відвідання місць масових поховань польських офіцерів часів другої світової війни у інших республіках колишнього СРСР.У Росії є два польських військових кладовища – в Катині Смоленської області та Мідному – Тверської області. Повернення до Польщі – через Білорусь.

 

 Поділитися