MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Створено робочу групу для спорудження Меморіалу пам’яті жертв голодоморів1932-1933 роки. Хроніка подій голодоморуПарламент Перу визнав Голодомор 1932 - 1933 років в Україні геноцидом українцівКонгрес депутатів Іспанії ухвалив рішення щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору з нагоди 75-ї річниці трагедії.Резолюцію, що визнає Голодомор в Україні геноцидом, можуть винести на розгляд Європарламенту восениВлада Харкова проти пам’ятника жертвам ГолодоморуВ Харькове предлагают построить Мемориальный комплекс в память о ГолодомореЗаява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Президент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент відкрив пам’ятник жертвам ГолодоморуЮщенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуРада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархівГлави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійРосія не вважає геноцидом так званий голодомор в УкраїніДві третини українців звинувачують у Голодоморі СталінаРосія критикує Україну за міжнародні зусилля визнати Голодомор геноцидом.Без терміну давності

У Франції можуть розглянути закон про Голодомор

21.10.2007    джерело: www.bbc.co.uk

Французька Національна Асамблея зареєструвала цими днями законопроект про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Якщо законодавча ініціатива швидко назбирає на свою підтримку100 підписів, пропозицію буде розглянуто в найближчі терміни.

Законопроект про визнання українського геноциду запропонований депутатом від Півночі Крістіаном Ванетом. Пан Ванет минулого року також виступив з аналогічною законодавчою ініціативою, але через підготовку до парламентських виборів, які відбулися у Франції в червні цього року, проект не встигли розглянути.

Нинішня законодавча ініціатива приурочена до 75 річниці Голодомору. Французький депутат правої політичної орієнтації вважає, що усі геноцидні злочини, скоєні упродовж ХХ століття, мусять бути офіційно засудженими.

За два дні, що минули з моменту реєстрації проекту, документ здобув із два десятки прихильників. Позаяк більшість у Національній Асамблеї належить партії Союзу за Народний Рух, до якої входить як ініціатор проекту про визнання Голодомору, так і Президент Франції, можна обережно припускати близьке голосування за проектом.

Загалом французький парламент має певну традицію ухвалення так званих "історичних" законів. У 2001 році Національна Асамблея визнала вірменський геноцид 1915 року, що призвело до бурхливого обурення з боку Туреччини. У 2005 році був ухвалений закон, що засуджував рабське поневолення чорних африканців представниками західних цивілізацій.

Цей закон також був розкритикований за те, що обминув увагою як поневолення чорних африканців арабами та азійцями, так і работоргівлю, яку здійснювали самі ж чорні африканці. Нарешті, два роки тому парламент довго визначався, чи варто зобов’язувати вчителів історії підкреслювати позитивні наслідки колонізації в колишніх поневолених країнах.

Отже, політичний контекст до ухвалення імовірного закону про Голодомор досить складний. Але, зважаючи на зміну ставлення до української проблеми після приходу до влади Ніколя Саркозі, позитивне голосування виключати не варто.

 Поділитися