MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Позбавлення волі за торгівлю людьми

23.10.2007    джерело: human-rights.unian.net

Сімферопольський районний суд засудив до 8-ми і 5-ти років позбавлення волі двох кримчан, які вивозили українок до Росії з метою продажу в секс-рабство.

Як повідомили УНІАН у прес-групі Головного управління СБУ в АРК, суд визнав громадянина України - організатора каналу торгівлі людьми - винним у злочинах, передбачених ч.3 ст.149* і ч.2 ст. 302 Кримінального кодексу України, і засудив до 8 років позбавлення волі.

Його спільник - кримчанин, який вербував жінок для виїзду в Росію з подальшою сексуальною експлуатацією, засуджений до 5 років ув’язнення.

"До складу цієї групи входили громадяни України і Росії. Організатором групи був 42-річний кримчанин, який виїхав до Москви на заробітки в 2000 році", - зазначили в кримському Главку СБУ.

На території України учасники злочинної групи організували підбір і подальше переправлення до Москви жительок кримського півострова та інших регіонів країни. "Потенційним жертвам пропонувалося працевлаштування прибиральницями або покоївками у котеджних поселеннях Підмосков’я. Проте після прибуття до Росії дівчат примушували надавати послуги сексуального характеру, - повідомили в СБУ. - На сьогодні встановлено понад 30 осіб, зокрема неповнолітніх, з країн СНД (серед них 10 громадянок України), які постраждали від протиправної діяльності членів цього злочинного угруповання".

Кримінальна справа була порушена прокуратурою за матеріалами спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ в Криму.

 

*   Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини

  1. Продаж,  інша  оплатна  передача  людини,  а  так  само здійснення  стосовно  неї  будь-якої  іншої  незаконної  угоди, пов’язаної із законним чи незаконним переміщенням за її згодою або

без згоди через державний кордон України для подальшого продажу чи іншої  передачі  іншій  особі  (особам)  з  метою  сексуальної експлуатації,  використання в порнобізнесі,  втягнення у  злочинну діяльність, залучення в боргову кабалу, усиновлення (удочеріння) в комерційних  цілях,  використання  у  збройних  конфліктах, експлуатації її праці, -

  караються позбавленням  волі  на  строк  від  трьох до восьми років.  <>

  3. Дії,  передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або пов’язані з незаконним вивезенням дітей за кордон  чи  неповерненням  їх  в  Україну,  або  з  метою вилучення  у  потерпілого  органів чи тканин для трансплантації чи насильницького  донорства,  або  якщо  вони  спричинили  тяжкі наслідки, -

  караються позбавленням  волі  на  строк  від  восьми  до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

 Поділитися