MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Звільнення від відбування покарання за станом здоров’яУ 2023 році в Україні розпочали 3622 кримінальні провадження щодо домашнього насильства ‘Більшість була за смертну кару’. Євген Захаров розповідає, як в Україні скасовували покарання смертюПрезидент підписав законопроєкт, що впроваджує новий вид покарання — пробаційний нагляд‘Навіть наявність доказів не гарантує покарання винних у катуванні’ — Геннадій ТокаревДовічник Володимир Панасенко на свободі, боротьба продовжуєтьсяВироки без доказів: кримського політв’язня Аметхана Абдулвапова засудили до 10,6 років ув’язнення за ‘тероризм’Звільнення від відбування покарання у зв’язку із тяжкою хворобою — системна проблема, що потребує вирішенняОмбудсман має захищати права свавільно засуджених Звільнення від відбування покарання у зв'язку із хворобою — дослідження ХПГПравозахисники проти законопроєкту про покарання за «образу поліцейського»РФ: суд виніс суворі вироки Зекір’ї Муратову та Вадиму БектемировуРФ: Юрія Дмитрієва засудили до 15 років колонії суворого режимуДовічні вироки: Україна має повернути свободу несправедливо засудженим (ПРЕС-РЕЛІЗ)Сьома періодична доповідь України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покаранняПублічна дискусія «Довічні вироки: Україна має повернути свободу несправедливо засудженим» (ПРЕС-АНОНС)Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо розв’язання проблеми невинно засудженихВербувальник наркокур’єрів отримав умовне покаранняСправа Дмитрієва: «Меморіал» поскаржився на адвоката за призначеннямНевирішене питання десятиріччя

Шанс отримати виправдувальний вирок в українських судах становить пів відсотка

30.10.2007    джерело: www.helsinki.org.ua

Щорічно в місцях позбавлення волі помирають 700-800 осіб. Самогубства вчиняють не більше 40. А от кількість виправдувальних вироків, нажаль, залишається мізерною.
Про це на презентації статистичного огляду «Кримінальні покарання в Україні» поінформував керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов.
За даними огляду Кримська область була і залишається найбільш кримінальною в Україні. Зі ста тисяч населення тут засуджено 163 особи. Донецька, Запорізька, Миколаївська та Херсонська області теж не відстали - в середньому 120 засуджених. Найменш кримінальною областю є Закарпатська - покарано 23 особи.
Трохи більше половини засуджених від покарання звільняють на особливих умовах. Також великий відсоток позбавлення волі на певний строк. Решта - громадські роботи, штрафи та обмеження волі.
Найбільша кількість правопорушників - віком від двадцяти до тридцяти років. Найменша - понад шістдесят.
Також пан Букалов зауважив, що на сьогодні особа, яка звинувачена системою досудового слідства у вчиненні злочину майже не має шансів довести у суді свою невинуватість. Вірогідність цього становить пів відсотка. На запитання, чому склалася така ситуація, правозахисник відповів, що скоріше за все причина в практиці, що склалася ще з радянських часів. А також через те, що громадянам не вистачає грошей на кваліфікованих адвокатів для належного представлення інтересів в суді. 

 Поділитися