MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Маєш паспорт — живи: в окупованому Запоріжжі росіяни не видають інсулін, якщо в людини немає паспорта РФ ‘Чоловік із дочкою хотіли дійти пішки до Броварів’ ‘Только бы не в живот: если попадут в меня, хоть ребенка спасут’‘Пиню на ешафот’: дайджест російських протестівВажливість наших цінностейЗа час російської окупації у Криму були зафіксовані 24 випадки переслідування дітейПаспортизація по-російськи: під загрозою втрати майна і депортації‘У украинцев есть коллективная травма’, — психолог Елена Грибанова‘Русские солдаты останавливали машину с хлебом — хлеб выбрасывали и машиной переезжали. Чтобы людям нечего было есть’В Росії засудили чотирьох кримськотатарських активістів: разом вони отримали 53 роки ув’язнення ‘Про гендерну (не)рівність просто’: безкоштовний курс Олександри РоманцовоїРосійські військові мінують кримський завод ‘Титан’Росіяни затримали й депортували українку, яка намагалася повернути до України свого похресникаЗруйнована Кам’янка з повітря‘Дети, я не смогу провести урок, потому что началась война’Звіт за результатами моніторингового візиту до Шепетівської виправної колонії №98 та Багатопрофільної лікарні №98 ЦОЗ ДКВС України‘У камері на шістьох нас було 53’. Капелан розповідає про 268 днів полонуПроти кримчанина Олега Приходька в Росії фабрикують нову справуВР ухвалила законопроєкт про зменшення призовного віку з 27 до 25 роківРосіяни гатили по льохах, де ховалися люди

Дело Яковенко рассмотрено Европейским Судом

31.10.2007   
Ольга Вилкова
После смерти Олега Яковенко, Европейский Суд признал жертвой по данному делу его мать

2 октября 2007 года Европейский Суд принял решение по делу Олега Яковенко. Признано, что в отношении него Украина нарушила ст.ст.3 и 13 Европейской Конвенциипо правам человека (ЕКПЧ).

В 2004-2006 годах Яковенко содержался в СИЗО Симферополя и ИВС Севастополя. Содержание в этих учреждениях, условия этапирования и медицинская помощь были таковы, что Яковенко весной 2006 года остро нуждался в стационарном лечении. В стационар он смог попасть только после того, как была направлена жалоба в ЕС (в соответствии со ст 39 ЕКПЧ). Примерно через месяц после госпитализации медики признали Яковенко инвалидом 1 группы. 17 ноября 2007 года Апелляционный суд г. Севастополя принял решение по уголовному делу Яковенко( соучастие в краже). После вынесения приговора Яковенко оставалось отбыть в заключении 1 месяц. Из противотуберкулезного диспансера г. Севастополя он вновь этапом был доставлен в СИЗО Сиферополя. И опять пришлось использовать ст 39 ЕКПЧ, чтобы поместить его в стационар под наблюдение врачей.

Выйдя на свободу, Олег очень скоро, в феврале 2007 года, был вновь госпитализирован в Противотуберкулезный диспансер г. Севастополя. Там он и умер 8 мая 2007 года, не дожив до 32 лет и не дождавшись решения Европейского Суда по своему делу.

После смерти Олега, Европейский Суд признал жертвой по данному делу его мать. Нематериальный ущерб оценен Судом в 10 тыс. евро, материальный - около 500 евро. С момента подачи первой жалобы до вынесения решения ЕС прошло 17 месяцев.

 Поділитися