MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Еквадор визнав Голодомор актом геноцидуЮщенко оголосив догану губернаторам за підготовку до роковин Голодомору75 років від початку ГолодоморуУ Франції можуть розглянути закон про ГолодоморСтворено робочу групу для спорудження Меморіалу пам’яті жертв голодоморів1932-1933 роки. Хроніка подій голодоморуПарламент Перу визнав Голодомор 1932 - 1933 років в Україні геноцидом українцівКонгрес депутатів Іспанії ухвалив рішення щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору з нагоди 75-ї річниці трагедії.Резолюцію, що визнає Голодомор в Україні геноцидом, можуть винести на розгляд Європарламенту восениВлада Харкова проти пам’ятника жертвам ГолодоморуВ Харькове предлагают построить Мемориальный комплекс в память о ГолодомореЗаява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Президент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент відкрив пам’ятник жертвам ГолодоморуЮщенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуРада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархівГлави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

ЮНЕСКО не визнає Голодомор в Україні геноцидом через Росію

01.11.2007    джерело: www.gpu.ua
В Парижі починається останній етап 34-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. У порядку денному стоїть голосування по резолюції про визнання Голодомору на Україні 1932-1933 рр. геноцидом українського народу

Сьогодні в Парижі починається останній етап 34-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. У порядку денному стоїть голосування по резолюції про визнання Голодомору на Україні 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Проте в остаточному тексті резолюції "слова ’геноцид’ не буде". Про це "Коммерсанту" повідомив посол однієї із західноєвропейських держав в Україні. Побоюючись погіршення відносин з Росією, представники лівих політичних сил підтримують зміни в документі. Тим часом праві партії і українознавці виступають категорично проти коригування.

У Міністерстві закордонних справ видання повідомили, що офіційний Київ готовий на редакційні правки в резолюції і відсутність слова "геноцид".

Завідувач відділом національних меншин департаменту культурно-гуманітарної співпраці Міністерства закордонних справ (який займався розробкою тексту документа) Володимир Шкуров не зміг учора повідомити, чи залишилося слово "геноцид" в резолюції після коригування її робочою групою і комісією конференції. "Враховуючи те, що йдеться про світову організацію, мені здається, це слово буде не дуже доречним. Взагалі, складно уявити це слово в будь-якому документі ЮНЕСКО, оскільки це неполітична організація", - сказав пан Шкуров.

Резолюція ЮНЕСКО, що закликає поширювати знання про Голокост і боротися зі всіма формами заперечення Голокосту, була одноголосно прийнята 25 жовтня 2007 року. Документ прийняли після резолюцій про заходи пам’яті про Голокост і про його заперечення, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН в 2005 і 2006 роках. Резолюція ЮНЕСКО про визнання геноциду вірменського народу на даний момент знаходиться на стадії обговорення.

Президент Віктор Ющенко добивається визнання Голодомору 1932-1933 років на Україні геноцидом українського народу з моменту вступу на посаду. Глава держави неодноразово заявляв, що за заперечення даного факту готовий встановити кримінальну відповідальність.

У березні 2007 року Віктор Ющенко підписав указ про створення при президентові України координаційної ради з метою забезпечення належної організації і проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору. З 2005 року в пам’ять жертв геноциду і політичних репресій в Києві щорічно проводиться акція "Запали свічку". Цього року вона відбудеться 24 листопада. 2008 рік планується оголосити роком пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. На минулому тижні президент назвав вже проведену підготовку до запланованих заходів незадовільною і оголосив догану 10 губернаторам.

 Поділитися